• انتشار: 24 فوریه 2020
  • ساعت: 09:58
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41883
پرینت
حکمتیار در دیدار با خلیل زاد:

از حکومت همه شمول مورد قبول طالبان حمایت می کنیم/انتخابات ملغی شود

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی و از کاندیدان انتخابات ریاست جمهوری در دیدار با زلمی خلیل زاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان تاکید کرد انتخابات انجام شده ریاست جمهوری باید ملغی و تحت مدیریت حکومت همه شمول تازه و کمیسیون واقعا مستقل انتخابات دوباره برگزار گردد.

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی دیروز در دیدار با زلمی خلیل‌زاد نماینده خاص ایالات متحده امریکا برای صلح افغانستان اعلام کرد از تشکیل حکومتی حمایت می‌کند که براى تمامى طرف‌ها به شمول طالبان؛ قابل قبول باشد

فضل غنی حقمل معاون سخنگوی حزب اسلامی  حکمتیار گفت در این دیدار که آقای راس ویلسن شارژدافیر سفارت امریکا در کابل نیز حضور داشت روی مسائل جاری در کشور به خصوص پروسه صلح و انتخابات بحث مفصل صورت گرفت. 

آقای حقمل افزود حکمتیار رهبر حزب اسلامی به خلیل‌زاد  گفت اعلان نتیجه نهایی انتخابات خلاف قوانین، اصول و طرزالعمل‌ها است و برای مردم قابل قبول نیست و پیشنهاد می شود این انتخابات ملغا اعلان و تحت اشراف یک حکومت بى‌طرف و قابل قبول براى همه و توسط یک کمیسیون واقعاً بى طرف انتخابات مجدد برگزار گردد.

به  گفته سخنگوی حکمتیار در این دیدار رهبر حزب اسلامی به نماینده خاص امریکا خاطر نشان کرد که  از تشکیل حکومتى حمایت می کند که براى تمامى طرف‌ها به شمول طالبان؛ قابل قبول بوده، ممد پروسه صلح و شفاف باشد و انتخابات آینده را تضمین کند.

به گفته حکمتیار در مورد نتیجه تقلبی انتخاب و روند صلح توافقات ابتدائى میان احزاب و شخصیت‌های مطرح سیاسی به وجود آمده، همه طرفدار توحید مواضع در رابطه به انتخابات و صلح اند و یک اعلامیه مشترک نیز در این مورد به نشر رسیده است.

خلیل‌زاد در چند روز اخیر به شمول رییس‌جمهور غنی با داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه، جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری و صلا‌ح‌الدین ربانی دیدار  و در مورد نتیجه انتخابات و پروسه صلح بحث و گفت‌وگو کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.