اجتماعیِتیتر یک

از این پس داروی با کیفیت خریداری خواهد شد

لازم به ذکر است که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در ادامه دیدارهایش در ایام عید سعید قربان با داکتران و برخی پرسونل شفاخانه های نظامی و ملکی شهر کابل دیدار کرد، و به آنها عید قربان را تبریک گفت.

در این دیدار، داکتران خواستار تجدید اعتبار طبابت در کشور، مبارزه با فساد اداری در بخش طبابت، اعطای بورس های تحصیلی به داکتران، سرمایه گذاری بیشتر در بخش طبابت و توجه بیشتر به دانشگاه های طبی/پزشکی شدند.

آقای غنی با تقدیر و تشکر از زحمات داکتران گفت “شما سرمایه های کشور هستید و فضای بی اعتمادی میان داکتر و مریض باید از میان برداشته شود.”

آقای غنی یکی از مشکلات اصلی در بخش طبی کشور را وجود داروهای بی کیفیت در کشور خواند و گفت که قانون تدارکات داروی باکیفیت در این زمینه اصلاح شده است و از این پس فقط داروهای با کیفیت وارد کشور خواهد شد.

رئیس جمهوری کشور گفت که در این خصوص به هئیتی وظیفه محول شده است تا داروهای مورد نیاز برای نهادی های نظامی و ملکی کشور را از کشور و شرکت های معتبر هندی خریداری کند.

وی همچنین مدیریت ضعیف شفاخانه ها، مهندسی نادرست شفاخانه ها، کمبود نرس/پرستار، عدم نظارت از شفاخانه ها، رایگان بودن خدمات صحی و عدم موجودیت یک بورد صحی را از دیگر مشکلات بخش صحی کشور عنوان کرد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور از مسئولین بخش صحی کشور خواست تا طرح های خود را به منظور اصلاحات بنیادی در عرصه طبابت/پزشکی به دفتر ریاست جمهوری ارائه کنند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا