سیاستِتیتر یک

ازبکستان: قدرت های جهانی نمی توانند برای افغانستان کاری انجام دهند

عبدالعزیز کامیلوف وزیر خارجه ازبکستان در دیدار با سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران در حاشیه نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان گفت که قدرت های جهانی نمی توانند کاری برای افغانستان انجام دهند.

آقای کامیلوف گفت: «امیدوارم در جلسه وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان دیدگاه مشترکی برای حل مشکلات افغانستان به دست برسد.»

وی افزود: «از آنجایی که قدرت های جهانی نمی توانند کاری برای افغانستان انجام دهند، نشست تهران می تواند به لحاظ سیاسی بسیار با اهمیت باشد.»

آکی پرس نوشته است که در این دیدار، طرفین همچنین درباره روابط میان ایران و ازبکستان به گفتگو پرداختند و این روابط را برادرانه و در حال توسعه توصیف کردند.  

لازم به ذکر است که دومین نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان به اضافه روسیه و چین امروز (چهارشنبه ۵ عقرب) به میزبانی تهران برگزار شد که در آن وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان در خصوص اوضاع افغانستان و برای رفع مشکلات بوجود آمده با یکدیگر به بحث و گفتگو پرداختند.

تقریبا تمامی شرکت کننده های این نشست بر تشکیل دولتی فراگیر و همه شمول به عنوان کلید اصلی حل مشکلات در افغانستان تاکید کردند.

گروه طالبان پس از رسیدن مجدد به قدرت در افغانستان، در ۱۶ سنبله سال جاری دولت موقت و اعضای کابینه آن را معرفی کرد که هیچ عضو غیرطالبان در آن حضور نداشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا