سیاست

ارگ: از حمله به پناهگاه های تروریستان استقبال می کند

ظفر هاشمی، معاون سخنگوی ریاست جمهوری امروز در یک نشست خبری گفت که دولت پاکستان در اعتراض به این رویداد سفیر امریکا در اسلام آباد را فراخوانده است.اما ریاست جمهوری نه تنها از مرگ ملا منصور استقبال کرده بلکه خواهان هدف قرار دادن پناهگاه‌ها و رهبران گروه‌های تروریستی در خاک پاکستان شده است.

سید ظفر هاشمی گفت: «امروز شما شاهد هستید که بر حقانیت موضع افغانستان و بر حق بودن موقف افغانستان صداها از هرجای دنیا رساتر می‌شود. این که ما قربانی تروریسم هستیم و صادقانه برای برچیده شدن دامان این پدیده از افغانستان و منطقه مبارزه می‌کنیم.»

سخنگوی رئیس جمهوری در رابطه به این که حمله بر ملا اختر منصور با دولت افغانستان نیز هماهنگ شده بود یا خیر، گفت که در این مورد جزییات نمی‌دهد اما او گفت که تمام حملات نیروهای امریکایی در افغانستان با نهادهای امنیتی هماهنگ می‌شود.

در خواست هلیکوپترهای بیشتر از هند

معاون سخنگوی رئیس جمهوری در این نشست خبری گفت که رئیس جمهوری در سفرش به ایران، با نارندرا مودی نخست وزیر هند گفتگو کرده و خواهان همکاری‌های بیشتر هند با افغانستان شده است.

براساس اظهارات آقای هاشمی، رئیس جمهور غنی از نخست وزیر هند خواسته است تا هلیکوپترهای بیشتری را در اختیار افغانستان قرار دهد.

آقای هاشمی گفت قرار است هند در آینده نزدیک و پس از بررسی درخواست افغانستان، به این تقاضا پاسخ دهد: «آقای مودی به تیم امنیتی خود وظیفه سپرد تا زمینه بررسی فراهم کردن هلیکوپترهای بیشتر را به قوای امنیتی افغانستان مساعد بسازد تا در این مورد کارهای بیشتری صورت گیرد.»

هند در سال‌های اخیر پروژه‌های بزرگی را در افغانستان تمویل کرده است. قرار است تا چند روز آینده نخست وزیر هند به کابل سفر کند و همراه با مقام‌های افغان، بند سلما را در ولایت هرات افتتاح نماید.

 

DW#

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا