اجتماعی

ارگ برای حل مشکلات زنان نشست های مشترک با علما و فعالان مدنی برگزار می کند

آقای غنی، شب گذشته در برنامه ی تحت عنوان “رشد استعدادهای زنان افغان از دیدگاه اسلام” در ارگ شرکت کرد و گفت که از طریق این برنامه می توان قدم بزرگی در راستای شناخت حقوق زنان برداشت.

رئیس جمهوری گفت، که حیثیت زنان از لحاظ ارزش‌های دینی و اجتماعی بالا است و عوامل ناهنجاریی که برای زنان افغان وجود دارد بر اثر جنگ‌ها و مهاجرت‌های گذشته است.

وی تصریح کرد که به خاطر درک و تشخیص مشکلات زنان، علما و نهادهای مدنی باید در هماهنگی و به گونه ی مشترک کار کنند و از طریق منابر در زمینۀ مبارزه با پدیدۀ خشونت آگاهی دهی بیشتر صورت گیرد.

رئیس جمهوری با اشاره به ارزش‌های قانون اساسی گفت، این قانون به احکام اسلامی تسجیل گردیده و هیچ قوانینی در منطقه به این وضاحت وجود ندارد.

وی افزود که دین اسلام دین همدیگر پذیری است و باید میان مسلمانان تفاهم و اتفاق کامل وجود داشته باشد.

در همین حال مولوی دانشجو به نمایندگی از علما ضمن حمایت از برنامه‌های حکومت، در خصوص موقف زن از دیدگاه اسلام صحبت کرد و خشونت علیه زنان را مردود شمرد.

در این نشست رئیس جمهوری تأکید کرد که در جهت گسترش و تقویت دانش و ارزش‌های اسلامی تلاش بیشتر صورت گیرد تا ارزش‌های اسلامی بیشتر نهادینه گردد.

رئیس جمهوری کشور همچنین گفت که ۳۰۰ میلیون افغانی جهت اعمار مساجد اختصاص یافته و حکومت تلاش می‌ورزد که این تخصیص در سال آینده افزایش یابد.

این هفته به مناسبت روز جهانی زن اکثر اداره های دولتی و نهادهای اجتماعی برنامه های را روی دست می گیرند و در زمینه حضور سیاسی زنان سخنانی را می زنند. سخنانی که کمتر جنبه عمل می پوشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا