اجتماعیسیاست

ارگ: برای هر ولایت یک زن به عنوان معاون والی تعیین می شود

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری می‌گوید، بر اساس فیصلۀ تازۀ کابینه، در هر ولایت یک زن به عنوان معاون والی اجرای وظیفه خواهد کرد.

آقای صدیقی روز دوشنبه، ۱۶ سرطان در نشستی خبری گفت طرح معاونت والی از سوی وزارت امور زنان به کابینه پیشنهاد شده و کابینه به ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی هدایت داده است تا برای ایجاد پست معاونت والی اقدام کند.

او می‌افزاید، همچنان کابینه فیصله کرد تا در بارۀ چارچوب طرح انکشافی شهرهای هرات،‌ کندهار، مزارشریف، خوست و ننگرهار آماد‌گی‌های لازم گرفته شود و از آماده‌‌بودن امکانات مورد نیاز این طرح اطمینان داده است.

گفتنی‌ست پیش‌ از این‌ رئیس جمهور غنی در سفرش به لوگر و درخواست برخی از بزرگان این ولایت دستور داده بود تا ده روز یک زن به حیث معاون والی این ولایت تعیین شود.

از سوی دیگر کابینه فیصله کرد تمامی اعضای کابینه، والیان، اعضای شورای ملی و کارمندان بلندپایۀ دولتی دارایی‌های‌ خود را در جریان سه هفتۀ آینده ثبت کنند.

سخنگوی ریاست جمهوری همچنان در این نشست گفت دولت افغانستان برای نشان‌دادن حسن‌نیت و آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی ۴ هزار و ۱۵  زندانی طالب را رها کرده در حالی‌که طالبان تنها ۷۰۰ زندانی دولت را آزاد کرده‌اند که این اقدام آنان ناچیز است.

سخنگوی ریاست جمهوری تأکید کرد کاهش خشونت و آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی خواست دولت و مردم افغانستان است و طالبان باید در این زمینه  اقدام جدی کنند.

او افزود افغانستان هنوز هم گواه میزان بالای خشونت است که برای مردم، دولت و جامعۀ جهانی قابل پذیرش نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا