برگزیده هاسیاست

ارگ باید توضیح دهد!

چند روز پیش یک نوار صوتی از محمد عمر داودزی در رسانه ها درز کرد که نشان می داد وی به یک منبع مهم و تصمیم گیرنده در ارگ مشورت می داد از رفتن قومندان قیصاری به شمال جلوگیری صورت گیرد.

نشر این نوار صوتی با واکنش های عمدتا منفی از سوی کارشناسان و شهروندان به ویژه در فضای مجازی روبرو شده است.

هارون معترف، کارشناس مسائل سیاسی،با باز نشر مطلبی از آصف آشنا در این مورد در فیس بوک خود آورده است:«نوار صوتی عمر داود زی، حاوی مسایل بسیار جدی و تکان‌دهنده است. آنچه آقای داوود زی به طرف مقابل – که بدون تردید یکی از تصمیم‌گیرنده گان در امور سیاسی کشور است- مشوره می‌دهد، آشکارا مهندسی قومی جنگ در شمال کشور است.

بیش از ۲۴ساعت از پخش این‌ نوار صوتی می‌گذرد. انتظار می‌رفت ارگ‌ریاست‌جمهوری در این مورد توضیح بدهد. اما می‌بینم ارگ سوک بی‌شرمانه می‌خواهد این مساله تکان‌دهنده را در افکار عمومی سرد بسازد.

سکوت ارگ در این مورد بدون هیچ تردیدی، گواه بر ضعف اخلاقی ارگی‌ها است. و همین گونه این سکوت، تایید ضمنی ارگ بر یک توطیه قومی در شمال کشور است. اگر غیر از این است ارگ باید سکوت مرگبار و شرم آور اش را بشکند و به مردم پاسخ بدهد.

انتظار دارم سران حزب جنبش  و سایر احزاب سیاسی که جغرافیایی شمال عقبه سیاسی مردمی شان می‌باشد، در این مورد جدی باشند و به صورت جدی و رسمی از ارگی‌ها خواستار وضاحت شوند. سکوت در مقابل این نوار صوتی در واقع سکوت در مقابل توطیه قومی در شمال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا