کمک های جامعه جهانی

اروپا ۲۶۸٫۳ میلیون یورو برای کمک به بحران انسانی در افغانستان اختصاص داد

اتحادیه اروپا اعلام کرد که برای کمک به بهبود وضعیت انسانی در افغانستان مبلغ ۲۶۸٫۳ میلیون یورو را جهت راه اندازی و حمایت از پروژه های رفاهی در افغانستان اختصاص داده است.

اتحادیه اروپا می گوید که این مبلغ از طریق دفاتر مختلف سازمان ملل متحد در افغانستان برای رفاه پناهجویان و بیجاشدگان داخلی اختصاص یافته و همچنین در بخش پروژه های آموزشی و بهداشتی در افغانستان مصرف خواهد شد.  

«یوتا اورپیلانین» رئیس کمیسیون اروپا برای همکاری های بین المللی گفت: «ما مردم افغانستان را رها نخواهیم کرد. خوشحالم که در چارچوب معیارهای واضح شورای امور خارجی [اروپا] به مسئله حمایت از نیازهای اساسی و رفاه مردم افغانستان رسیدگی می کنیم.»

وی افزود: «حمایت های ما در بخش بهداشت، تغذیه، آب آشامیدنی سالم، فاضلاب و آموزش بخصوص در بخش زنان و دختران متمرکز خواهد بود.»

اتحادیه اروپا همچنین گفته است که فعالیت های حمایتی خود از سازمان های مدافع حقوق بشر و فعالان مدنی درافغانستان را با دو پروژه ۳٫۳ میلیون یورویی در این شرایط دشوار افزایش خواهند داد.

لازم به ذکر است که به دنبال سقوط دولت پیشین و روی کار آمدن طالبان، افغانستان در حال حاضر با یکی از بدترین بحران های بشری دست و پنجه نرم می کند.

فقر و بیکاری به شدت گسترش یافته و قیمت مواد غذایی و دیگر کالاهای اساسی نیز افزایش چشمگیری داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا