اجتماعیبین المللسیاست

اروپا ۱۶.۵ میلیون یورو کمک به ایران برای ساماندهی مهاجران افغان می دهد

کریستوس استایلیندز بازرس کمک های بشر دوستانه و مدیریت بحران اتحادیه اروپا گفت که اتحادیه اروپا امسال ۱۶.۵ میلیون یورو به ایران می دهد تا این کشور این مبلغ را برای ساماندهی مهاجرین افغانی در این کشور به مصرف برساند.

آقای کریستوس استایلندز در دیداری که امروز با عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر امور داخله ایران داشت اعلام کرد که اتحادیه اروپا تصمیم گرفته تا امسال کمک مالی خود را به ایران برای ساماندهی مهاجرین افغانی افزایش دهد و به همین منظور امسال این اتحادیه ۱۶.۵ میلیون یورو به ایران پرداخت می کند.

آقای استالیندز گفت سال گذشته اتحادیه اروپا ۱۰ میلیون یورو به ایران برای ساماندهی مهاجرین افغانی پرداخت کرد که امسال با ۶.۵ میلیون یورو افزایش نسبت به سال گذشته، ۱۶.۵ میلیون یورو به ایران پرداخت می شود تا به این کشور در ساماندهی بهتر مهاجرین افغانی کمک صورت بگیرد.

مقامات ایرانی پیش تر اعلام کرده بودند که تقریبا ۳ میلیون مهاجر افغانی از جمله مهاجران قانونی و غیرقانونی در این کشور حضور دارند.

لازم به ذکر است که فدریکا موگرینی رئیس سیاست های خارجی اتحادیه اروپا در راس هیاتی عالی رتبه از این اتحادیه از جمله چندین بازرس اتحادیه اروپا امروز صبح وارد تهران شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا