• انتشار: 3 اکتبر 2020
  • ساعت: 12:03
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 49257
پرینت

ارمنستان خواستار حذف افغانستان از سازمان معاهده امنیت جمعی شد

ارارات میرزویان رئیس پارلمان ارمنستان اعلام کرد پارلمان این کشور از سازمان پیمان امنیت جمعی خواسته است تا عضویت افغانستان در این سازمان را حذف کند.

رئیس پارلمان ارمنستان از دبیرخانه‌ مجمع پارلمانی سازمان پیمان امنیت جمعی رسما خواست که روند لغو عضویت افغانستان در این سازمان را آغاز کند.

براساس این گزاش، این خواست ارمنستان در پاسخ به اعلامیۀ افغانستان در پیوند به منازعه میان این کشور با آذربایجان مطرح گردید.

وزارت خارجه‌ افغانستان در اعلامیه‌ای از درگیری‌ میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در منطقه‌ «نگورنو – قره‌باغ» ابراز نگرانی کرده و گفته بود: «منطقه‌ نگورنو – قره‌باغ به‌عنوان بخشی از آذربایجان در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است. افغانستان خواهان ختم اشغال نگورنو – قره‌باغ بوده، در این راستا از تلاش‌های مردم و دولت آذربایجان و سایر ملل جهان پشتیبانی می‌کند.»

شایان ذکر است که از روز یکشنبه و علی‌رغم فراخوان‌های بین المللی برای آتش‌بس،‌ درگیری‌های‌ میان نیروهای آذربایجان و ارمنستان حول مسأله اقلیم ناگورنو قره‌باغ همچنان ادامه دارد.

این درگیری‌های نظامی میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان که از سال ۲۰۱۶ تاکنون شدیدترین بوده مجددا نگرانی‌ها درباره ثبات در منطقه قفقاز جنوبی که محل عبور خطوط نفت و گاز به بازارهای جهانی است را افزایش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.