• انتشار: ۲۵ ثور ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۶:۲۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 58139
پرینت

اردوغان مسلمانان جهان را به اقدام علیه اسرائیل دعوت کرد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد: از کل جهان به ویژه کشورهای مسلمان دعوت می‌کنم تا در برابر حملات علیه مسجد الاقصی، قدس و خانه‌های فلسطینیان وارد عمل شوند.

اردوغان در جریان یک ضیافت افطار با مادران دیاربکر ( مادرانی که فرزندانشان از سوی سازمان تروریستی پ ک ک ربوده شده ) دیدار کرد. 

رئیس جمهوری طی سخنرانی در این ضیافت گفت:” خواهان متوقف شدن هر چه زودتر حملات خائنانه علیه مسجدالاقصی و مسلمانان قدس هستیم. “

اردوغان با اعلام اینکه دنیایی که قادر به محافظت از قدس و مسلمانان نباشد، به خود خیانت کرده و گویی پیم بمبی را کشیده که خودش را نابود خواهد کرد، کل جهان به ویژه کشورهای مسلمان را به وارد عمل شدن در برابر حملات علیه مسجد الاقصی، قدس و خانه‌های فلسطینیان دعوت کرد. 

 رئیس جمهوری ترکیه هشدار داد، هر کسی که با سکوت در قبال حملات اسرائیل و یا عدم اتخاذ موضعی قابل توجه به طور تلویحی از این جنایات حمایت کند، شریک ظلمی است که در آنجا اعمال می‌شود. 

اردوغان با بیان اینکه اسرائیل ظالم و دولت ترور این‌کشور ، به مسلمانان قدس که بجز حفظ خانه و سرزمین‌های هزار ساله‌شان، هدف دیگری ندارند، وحشیانه حمله می‌کند، گفت:”به عنوان ترکیه همانند همیشه امروز نیز در کنار برادران فلسطینی‌مان در قدس و کلیه مسلمانان در جغرافیای فلسطین هستیم. “

گفتنی است، در جریان حملات پلیس اسرائیل علیه فلسطینیان در مسجد الاقصی، دروازه شام و محله شیخ جراح، بیش از ۲۰۰ تن زخمی شدند. 

حملات پلیس اسرائیل در منطقه همچنان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.