• انتشار: 18 مارس 2018
  • ساعت: 20:24
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27207
پرینت

ارتش ۷۴ دهشت افکن را طی ۲۴ ساعت گذشته به هلاکت رساند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۷۴ تن از دهشت افکنان را در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسانده و ۱۳ تن دیگر را زخمی کرده اند.

وزارت دفاع ملی امروز (یکشنبه) با نشر خبرنامه ای نوشته است که نیروهای امنیتی در ادامه عملیات نظامی شان علیه دهشت افکنان در نقاط مختلف کشور دست کم ۷۴ تن به شمول یک فرمانده محلی طالبان و ۲ عضو گروه داعش را به هلاکت رسانده و ۱۳ تن دیگر را زخمی کرده اند.

وزارت دفاع ملی می گوید طی عملیات در ولسوالی های گرشک، نادعلی، نهرسراج، سنگین و مارجه ولایت هلمند دست کم ۲۹ عضو گروه طالبان کشته شده، یک باب موضع دشمنان نیز منهدم گردید و مقادیری سلاح و مهمات شورشیان نیز بدست آمد.

در ولسوالی آب بند ولایت غزنی نیز ۱۴ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۷ تن دیگرشان زخمی شدند.

نیروهای امنیتی در ولسوالی خاشرود و دلارام ولایت نیمروز نیز ۹ شورشی مسلح کشته شده و ۲ عراده موترشان نیز منهدم گردید. در ولسوالی جغتو ولایت میدان وردک نیز نیروهای امنیتی ۸ تن از هراس افکنان را به هلاکت رساند، ۳ تن را دستگیر و یک عراده موتر و مقادیری سلاح و مهمات را بدست آوردند.

به همین ترتیب، طی عملیات در مرکز ولایت پکتیا ۳ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۲ تن دیگر زخمی، در لسوالی دهراوود ولایت ارزگان نیز ۲ هراس افکن کشته شده و ۲ تن دیگرشان زخمی، در ولسوالی قوش تپه ولایت جوزجان ۲ عضو گروه داعش کشته شده و یک عراده موترشان نیز منهدم گردید، در ولسوالی صیاد ولایت سرپل ۲ شورشی مسلح هلاک و در نهایت در ولسوالی چمتال ولایت بلخ نیز یک از فرماندهان محلی گروه طالبان به نام «ملا صالح» کشته شده و ۲ تن دیگرشان زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش علاوه می کند که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ عملیات تصفیه ای پلان شده و ۲۰ عملیات خاص را در ۱۱ ولایت کشور راه اندازی کردند. نیروی هوایی نیز ۱۲۹ پرواز در حمایت نیروهای ارتش در آورد.

تاکنون هیچ یک از گروه های مسلح به شمول طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.