• انتشار: 17 اکتبر 2017
  • ساعت: 14:49
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25153
پرینت

ارتش ۱۰۱ تروریست را در نقاط مختلف کشور به هلاکت رساند

مقامات در وزارت دفاع می گویند که نیروی اردوی ملی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۱۰۱ تروریست را در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسانده است.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای امروز (سه شنبه) نوشته است که نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف کشور دست کم ۱۰۱ تروریست به شمول ۴ عضو گروه داعش را به هلاکت رسانده و ۲۷ تن دیگر را زخمی کرده اند.

در جزئیات این خبرنامه وزارت دفاع آمده است در عملیاتی در ولسوالی جاجی میدان ولایت خوست ۲۳ عضو شبکه حقانی به هلاکت رسیدند.

در ولسوالی های نادعلی و سنگین ولایت هلمند نیز ۱۸ تن از هراس افکنان کشته شده و ۲ تن دیگرشان زخمی شدند. در این عملیات مقادیری سلاح و مهمات شورشیان نیز منهدم گردید.

نیروهای امنیتی همچنین در ولسوالی معروف ولایت کندهار ۱۷ شورشی مسلح را به هلاکت رساندند. در ولسوالی های پچیراگام، بتی کوت و اچین ولایت ننگرهار نیز ۱۸ عضو گروه طالبان به شمول ۲ سر گروه این شورشیان هر یک به نام های «عبیدالله» و «فیصل» و ۴ عضو گروه داعش کشته شدند. یک عضو دیگر داعش نیز در این عملیات زخمی شد.

در ولسوالی قیصار ولایت فاریاب نیز ۷ تن از دهشت افکنان کشته شدند و ۵ عضو طالبان در ولسوالی امام صاحب ولایت کندز کشته شده و ۴ تن دیگر زخمی شدند.

به همین ترتیب در عملیات در مرکز  ولایت غزنی ۶ دهشت افکن کشته و ۹ تن زخمی، در ولسوالی زرمت ولایت پکتیا ۴ دهشت افکن هلاک و ۶ تن دیگر زخمی گردیده و در ولسوالی گیان ولایت پکتیکا نیز ۳ تن دهشت افکن کشته، ۵ تن زخمی و یک میل زیکویک دشمن تخریب گردیده است.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ عملیات تصفیه ای پلان شده و ۱۴ عملیات خاص را در ۱۳ ولایت کشور راه اندازی کردند. نیروی هوایی کشور نیز ۸۹ پرواز به حمایت نیروی اردوی ملی به پرواز درآورد.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.