اجتماعیبرگزیده ها

ارتش «فیسبوک چلونکی» طالبان در راه است؟

یک فایل صوتی منتسب به طالبان در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود که در آن گویا یک مقام طالبان به کارکنان زیر دستش می گوید حساب های جعلی فیسبوکی و توئیتر برای تبلیغ و یا ضد تبلیغ به نفع امارت اسلامی طالبان ایجاد کنند.

در این فایل صوتی که ناوقت شنبه (۲۵ جدی) برای اولین بار در شبکه های اجتماعی وایرال شد، شنیده می شود که ظاهرا یک مقام طالبان با ارسال یک فایل صوتی به کارکنان زیر دستش در یک گروه واتساپی یا تلگرامی، می گوید که همگی آنها باید اکانت های جعلی فیسبوک و توئیتر با عکس پروفایل زنانه ترجیحا با حجاب اسلامی و یا بدون عکس درست کنند.

این فرد می گوید که پس از ایجاد این اکانت های جعلی، روزانه مطالب مشخصی برایشان ارسال می گردد تا در صورت نیاز به طور نظام مند به تبلیغ به نفع امارت اسلامی و یا ضد تبلیغ علیه مخالفان طالبان بپردازند.

لازم به ذکر است که بسیاری از شهروندان افغانستان مطالب و رویدادهای روز را از شبکه های اجتماعی به خصوص فیسبوک دنبال می کنند.

همچنین شرکت فیسبوک (متا) تاکنون بارها اعلام کرده که حساب های متعلق به سران طالبان را در فیسبوک و دیگر پلتفرم های این شرکت مانند توئیتر و انستاگرام مسدود کرده است، زیرا از نظر آنها طالبان یک گروه تروریستی محسوب می گردد.

این فایل صوتی را گوش کنید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا