- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

ارتش برای ردیابی اعضای کلیدی طالبان جایزه های میلیونی تعیین کرد

در اعلامیه ارتش افغانستان (قول اردوی ۲۱۵ میوند) آمده است: «به‌منظور نابودی رهبری تروریستان در زون‌(منطقه) جنوب غرب، در ازای هر نوع معلومات که در نتیجه آن اعضای طالبان تثبیت موقعیت و نابود شوند، جوایز نقدی در نظر گرفته شده است.»

براساس این اعلامیه، برای ردیابی «صدر ابراهیم»، مسئول عمومی جنگ طالبان در جنوب افغانستان، ۱۲ میلیون افغانی تعیین شده و برای ردیابی «ملا عبدالاحد»، والی نام نهاد طالبان در هلمند، «ملا عبدالحکیم» مسئول قطعات جنگی طالبان در این ولایت و «ملا عبدالجبار شجاع» مسئول استخبارات طالبان در هلمند هر کدام دو میلیون افغانی در نظر گرفته شده است.

هلمند از ولایت‌های به‌شدت ناامن افغانستان است. در حال حاضر برخی از ولسوالی‌های این ولایت در کنترل طالبان است.

در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۹ عضو طالبان کشته شدند

از سوی دیگر، وزارت دفاع ملی افغانستان، با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد، در نتیجه حمله هوایی به یک تجمع طالبان در ولسوالی «اشکمش» ولایت تخار، هشت طالب کشته شدند. این وزارتخانه، در یک خبرنامه جداگانه، تایید کرد در حملات زمینی به این گروه در ۶ ولایت دیگر، ۱۱۱ طالب کشته شدند.

در این حملات، ۴۱ تن دیگر از گروه طالبان در ولایت‌های غزنی، ارزگان، هرات، سرپل، فاریاب، بغلان و تخار کشته و زخمی شدند.

همچنان، در نتیجه درگیری‌ها و حملات متقابل نیروهای دفاعی و امنیتی افغان مقادیر زیادی از سلاح و مهمات گروه طالبان نیز تخریب شده است.

بر اساس این خبرنامه، در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰ ماین (مین) که توسط طالبان در نقاط مختلف این کشور جاسازی شده بود، از سوی نیروهای امنیتی افغان کشف و خنثی شده است.