• انتشار: ۱۵ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۳۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 59003
پرینت

ارتش امریکا جنگنده های اف-۳۵ را نمی خرد

یالات متحده بارها به تعداد زیادی از نواقص جدیدترین جنگنده اف-۳۵ شرکت لاکهید مارتین اشاره کرده است. بخش آزمایش پنتاگون نزدیک به ۹۰۰ نقص در جنگده‌ها را برشمرده است که بسیاری از آنها می‌توانند امنیت پیلوتان را به خطر بیندازد و از اثربخشی عملیات نظامی بکاهد.

نیروی هوایی ارتش ایالات متحده امریکا از خرید جنگنده‌های اف-۳۵ خودداری کرد.

نشریه دیفنس نیوز در مقاله جدید اش نوشته است نیروی هوایی امریکا می‌خواست بیشتر جنگنده‌های مک‌دانل داگلاس اف-۱۵ئی استرایک ایگل را به جای اف-۳۵ خریداری کند.

طی چند سال اخیر، نیروی هوایی ارتش امریکا درخواست بودجه برای خرید ۴۸ فروند جنگندۀ اف-۳۵ را داده است. با این حال ممکن است این موضوع در سال آینده متوقف شود، به این دلیل که ارتش ایالات متحده می‌خواهد نسخه پیشرفته تری از این جنگنده را در اواسط دهه ۲۰۲۰ دریافت کنند.

در این مقاله آمده است برای حفظ ناوگان موجود، جنگنده‌های اف-۳۵، ارتش امریکا درخواست ۳۶۰ میلیون دالر اضافی داشته است. از این مبلغ ۱۷۵ میلیون برای خرید بیست ماژول قدرت برای موتورهای طیاره استفاده می‌شود که برای از بین بردن نقصی که باعث بروز مشکل در اف-۳۵ در پی افزایش سریع سرعت می‌شود، ضروری است.

ایالات متحده بارها به تعداد زیادی از نواقص جدیدترین جنگنده اف-۳۵ شرکت لاکهید مارتین اشاره کرده است. بخش آزمایش پنتاگون نزدیک به ۹۰۰ نقص در جنگده‌ها را برشمرده است که بسیاری از آنها می‌توانند امنیت پیلوتان را به خطر بیندازد و از اثربخشی عملیات نظامی بکاهد. بنابراین در یکی از تمرینات تفنگداران دریایی ایالات متحده در محل تمرین، یک فروند اف-۳۵بی به طور تصادفی با راکت خود دچار حادثه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.