• انتشار: ۱۷ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۲:۳۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 59093
پرینت

ارتش آلمان ده هزار لیتر شراب و آب جو را از افغانستان خارج می کند

دویچه‌ویله به نقل از مجله «اشپیگل» گزارش داد قرار است ارتش آلمان از افغانستان، حدود ۲۰ هزار لیتر بیر، ۳۴۰ بوتل واین، زکت (شراب گازدار) و انواع دیگر از نوشابه های الکولی را به جرمنی انتقال می‌دهد.

براساس اسن گزارش آنزگار مییر، فرمانده نیروهای آلمانی دستور داد سربازان این کشور در آخرین مرحله خروج از أفغانستان نباید نوشابه های الکلی را بنوشند. در بخشی از این گزارش آمد این تصمیم به دلیل احتمال حمله در آنجا، اتخاذ شده است. بر بنیاد دستور عملیاتی، سربازان آلمانی اجازه ندارند نوشابه های الکلی را نظر به دلایل قانونی و دینی در محل به فروش برسانند.

ارتش آلمان و سایر نیروهای عضو پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) در نظر دارند تا یازدهم سپتمبر سال روان، افغانستان را ترک کنند. آلمان پس از ایالات متحده دومین کشوری است که نیروهای بیشترش در افغانستان مستقر هستند. آلمان در افغانستان ۱۱۰۰ نیرو دارد که همزمان با خروج امریکایی ها این کشور را ترک می کنند. حضور نیروهای آلمانی در افغانستان یکی از پرهزینه ترین ماموریت در تاریخ این کشور بوده است. 

روزنامه آلمانی “بیلد” گفته است که بخشی از تجهیزات آلمان، پس از خروج نیروهای این کشور از افغانستان در پایگاه مزار شریف که در ۳۰۰ کیلومتری شمال کابل موقعیت دارد، باقی می ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.