سیاستِتیتر یک

ادامه همکاری های نظامی ترکیه با افغانستان در چارچوب ناتو

هولوسی آکارلوی رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه که در راس هیاتی عالی رتبه به افغانستان سفر کرده، روز گذشته در ارگ ریاست جمهوری با محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور دیدار و گفتگو کرد.

آقای آکارلوی در این دیدار ضمن تاکید بر روابط دوستانه دولت و ملت افغانستان با دولت و ملت ترکیه گفت روابط میان دو کشور در چارچوب ناتو بسیار عمیق و استراتژیک می باشد.

رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه افزود که ترکیه در داخل و خارج از کشور خود علیه پدیده شوم تروریسم مبارزه می کند و از این که افغانستان نیز در خط مقدم این مبارزه قرار دارد ابراز قدر دانی می کند.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور نیز در این دیدار روابط موجود میان ترکیه و افغانستان را دیرینه و عمیق عنوان کرد و گفت بنیاد اساسی تشکیل ارتش در افغانستان بر اساس استفاده از تجارت ترک ها گذاشته شده است.

رئیس جمهور همچنین از همکاری های پایدار ترکیه با افغانستان در عرصه های مختلف بخصوص در زمینه تامین امنیت در چارچوب ناتو، آیساف و ماموریت حمایت قاطع قدردانی کرد.

محمد اشرف غنی همچنین در مورد چگونگی پیشرفت کنفرانس وارسا/ورشو لهستان که قرار است به منظور تعهدات تازه جامعه بین المللی به افغانستان دایر گردد، صحبت به میان آورد و از همکاری های طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در جلب حمایت های بیشتر بین المللی به افغانستان ابراز قدردانی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا