اجتماعی

ادامه تظاهرات گسترده مردمی در نقاط مختلف افغانستان

به دنبال فراخوان عمومی احمد مسعود رهبر جبهه مقاومت ملی از روز گذشته (۱۶ سنبله) بسیاری از نقاط کشور شاهد تظاهرات گسترده مردمی علیه طالبان و حمایت های پاکستان از این گروه و رفتارهای مداخله جویانه این کشور در امور داخلی افغانستان بوده است.

امروز در کابل چندین خبرنگار روزنامه اطلاعات روز توسط افراد طالبان در منطقه کارته ۴ کابل بازداشت شده و به گفته ی مدیرمسئول این روزنامه بجز یک نفر از این خبرنگاران که در حوزه سوم پولیس بازداشت است بقیه افراد به مکان نامعلوم برده شده اند.

در تصاویر ویدیویی منتشر شده در صفحات اجتماعی نیز دیده می شود که افراد طالبان جلوی پیشروی تظاهرات شماری از زنان را در منطقه «دشت برچی» کابل گرفته اند.

در هرات و مزارشریف نیز تظاهرات گسترده برگزار شده بود که با خشونت افراد طالبان مواجه گردید. گفته می شود در خشونت و تیراندازی افراد طالبان در هرات دست کم ۲ تن جان باخته و شماری دیگر زخمی شدند.

از بدخشان و ولایت پروان نیز گزارش ها حاکی از آنست که شمار زیادی از مردم در حمایت از جبهه مقاومت ملی به خیابان ها آمده و علیه طالبان و سیاست های مداخله جویانه پاکستان شعار می دهند.

در همین حال ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان که به تازگی از سوی طالبان به عنوان معاون سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز معرفی شده می گوید از آنجایی که افراد طالبان تجربه برخورد با تظاهرات را ندارد، هیچ کس حق تظاهرات تا زمان تشریح قانون را ندارد.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا