• انتشار: 21 آوریل 2021
  • ساعت: 16:39
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 57161
پرینت

اداره هوا نوردی مسئولیت فنی میدان هوایی کابل را بر عهده می گیرد

مسؤولان اداره هوانوردی امروز(چهارشنبه ۱ ٬ ثور) با فرستادن نامه‌یی به نیروهای ناتو از آنان خواسته‌اند در مرحلۀ نخست مسؤولیت برج‌های نظارتی این میدان را تا آغاز ماه می به آنان واگذار کنند و سپس مسؤولیت‌های دیگر را مرحله وار به عهده خواهند گرفت.

این مسؤولان افزوده‌اند با انتقال مسؤولیت‌های میدان‌های هوایی به این اداره، تا ۵۰ درصد در هزینه‌های هوانوردی کاهش خواهند آمد.

کنترل ترافیک هوایی، بخش آتش نشانی، مصوونیت و هواشناسی مشمول پنج بخش مهم فنی درمیدان هوایی حامد کرزی هستند که در حال حاضر مسؤولیت‌های آنها به عهده نیروهای ناتو است.

مسؤولان ادارۀ هوانوردی می‌گویند آماده‌گی لازم برای پذیرفتن این مسؤولیت‌ها را دارند و به‌زودی روند انتقال این مسؤولیت‌ها به این اداره، آغاز خواهند شد.

آنان می‌گویند درحال حاضر سالانه در حدود ۶۰ میلیون دالر برای خدمات هوانوردی در کشور هزینه می‌شوند که با انتقال مسؤولیت‌ها به حکومت افغانستان، این هزینه‌ها تا ۵۰ درصد کاهش خواهند یافت.

امان‌زیب انصاری، معین فنی ادارۀ مستقل هوانوردی ملکی گفت: “نیروی بشری در بخش‌های مختلف داریم. خواست اول ما مدیریت برج‌های نظارتی بود که اکنون به عهده نیروهای خارجی است. ما از نیروهای خارجی خواستیم در قدم نخست مسؤولیت این برج‌ها را به اداره هوانوردی واگذار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.