برگزیده هاسیاست

اداره سیگار نام مقام های ارشد طالبان که در لیست تحریم ها قرار دارند را منتشر کرد

اداره بازرسی ویژه امریکا در امور بازسازی افغانستان موسوم به «سیگار» در گزارشی نگاه به کابینه دولت موقت طالبان انداخته است و به شماری از اعضای ارشد این گروه که در لیست تحریم های امریکا و سازمان ملل متحد قرار دارند اشاره کرده است.

براساس این گزارش، «محمد حسن آخوند» رئیس الوزرای طالبان، «ملا عبدالغنی برادر» و «عبدالسلام حنفی» معاونان وی در فهرست تحریم‌ها قرار دارند.

«مولوی عبدالکبیر» معاون سیاسی رئیس الوزرا، «محمد فاضل مظلوم» معاون وزارت دفاع، «نورالدین ترابی» سرپرست اداره زندان‌ها، «سراج الدین حقانی» وزیر داخله طالبان نیز در لیست تحریم ها قرار دارند.

سیگار همچنین اعلام کرد که «محمد ابراهیم صدر» معاون وزیر داخله در امور امنیتی، «عبدالحق واثق» سرپرست اداره استخبارات و «امیرخان متقی» سرپرست وزارت خارجه طالبان نیز از جمله سران این گروه می باشند که در لیست تحریم ها قرار دارند.

پولیس فدرال امریکا همچنین برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری مستقیم سراج الدین حقانی سرپرست وزارت امور داخله طالبان گردد، مبلغ ۱۰ میلیون دالر پاداش تعیین کرده است.

نوشته های مشابه

۱۱ دیدگاه

  1. وقت اش است که تمام جهان اران و ازاد شود تمام شان زندانی شود ما مردم افغانستان خو دربدر شدیم جهان را این ها خراب میکند

  2. ارامش افغانستان فعلا برابر است فقت ارزو تمامی افغان‌ها همین است که دولت اسلامی امارت افغانستان را به رسمیت بشناسند

  3. ما‌سلحی‌دایمی‌بدون‌خوشونت‌بر‌تمام‌مردوم‌‌ونجات‌ازفقرو‌گرسنهگی‌‌وبرادر‌کشی‌‌خوا‌هان‌استیم‌‌

  4. به تمامن ممالک جهان میګویم که ملت مظلوم افغانستلن در بدر وخاکبسر شدهپنجاه سال جنګ افغانستار رابه ویرانه تبدیل نموده در افغانستلن اقاعده وجد دارد ونه اجازه میدهیم ما ملت رنجدید به القا عده وتوروریستها اجازه نمیدهم باید طالب را به رسمیت بشناسید تا جلوداعش والقا عده را خوبت ګرفته بتواند ازین بهانه جویی امریکا وغربییها فایده ندارد جز تاوان اګر دل امریکا باشد که دوباره یک ایداره فاسد که قبلً د سر ملت تهمیل شده بود باز تهمیل مینماید شاید که اشتباه میکند بمانید که ملت مظلوم افغانستان ازین فقر براید کومک بشر دوستانه نماید که ملت در بهران توست کومک جهانی براید اګر همین فقر ایدامه پیدا کند شاید که جبزلن شان جهنیان هم هم کشید دیګر ازبهلنه جړیی دست بردارید ن چی دارد که به جهلنیان خطر مواجه کند این از عقل انسان دور خړاعد بود

  5. این یک بازی سیاسی آمریکا است بن لادن را از پاکستان از مخفی گاهش پیدا کرد و کشت چیطو نمیتواند انس حقانی وزیر داخله طالبان که جا و مکانش مشخص است دستگیر کند مردم را خر فکر کردن ولی خر خودشان است مردم میفهمند .

  6. مردم افغانستان شده بازیچه دنیای سیاست سیاسیون غربی و شرقی حتی کشورهای مثلا مسلمان هم با مردم افغانستان بازی میکنند

  7. مگر همین آمریکایی‌ها قریب دو سال پیش مذاکرات را با طالبان در دوحه آغاز نکردن؟ وبعدا با ملا برادر قرارداد صلح را امضا نکردند؟ عجیب وضعیتی است!!!

  8. نشر اسم های جنایتکاران به چی درد ملت رنجور افغانستان میخورد لطفا هرچی زودتر اقدام عملی باید صورت پزیرد تا برعلاوه افغانستان همه یی جهان‌ از شر این فساد پیشه گان و ترورست های جهانی خلاصی یابند

  9. ای امریکا ی کزاب وشیطان بزرگ تاچی وقت اوام فریبی میکنید وخودرا زیرک دانا می‌گیرد ودیگر مردمی دنیارا احمق وخر فکر کردید درصورتی که خود شما احمق وکودن استید گاهی برای دست گیر افراد واشخاص وسران طالبانی که به قول شما متکبران روی کره زمین درلیست سیا استند جایزه تعیین می کنید این درحقیقت روسیای شمارا برای جهانیان سابط می‌کند چراکه خودتان خوب میداند که تا دروز همراه رهبرانی طالبان دردوری یک مز گردی هم منشستد چرا نگرفتشان افسوز برشما که همه چزرا از عینک خویس می‌بیند

  10. ما الآ ڼ درکشور خودنفس آرامش ګرفتم امریکا ومتهدانش دمبال بهانه هستند حکومت طالبان بایدبه رسمیت شناخته شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا