سیاستِتیتر یک

اداره سیگار: اعضای ارتش پیشین افغانستان به جبهه مقاومت پیوسته اند

بازرس ویژه ایالات متحده برای بازسازی افغانستان [سیگار] در گزارشی براساس داده های آژانس اطلاعات دفاعی امریکا گفته است که نیروهای امنیتی و دفاعی نظام پیشین افغانستان به جبهه مقاومت به رهبری احمد مسعود پیوسته اند.

اداره سیگار در یک گزارش ۱۸ صفحه ای به وضعیت امنیتی افغانستان پرداخته و در آن گفته است که نیروهای امنیتی و دفاعی نظام پیشین افغانستان به شمول پرسونل عملیات ویژه ارتش افغانستان به جبهه مقاومت ملی به رهبری احمد مسعود پیوسته اند و یا از بیم بازداشت و شکنجه طالبان پنهان شده اند.

علی میثم نظری مسئول روابط خارجی جبهه مقاومت نیز در توییتی ضمن تایید این موضوع گفته است که «جبهه مقاومت آخرین و یگانه گزینه برای آوردن صلح، عدالت و آزادی در افغانستان می باشد.»

مسئولان در جبهه مقاومت پیش از این نیز گفته بودند که با شمار زیادی از نیروهای امنیتی و دفاعی نظام پیشین در تماس می باشند.

جبهه مقاومت: بیش از یکصد هزار نیروی امنیتی پیشین با ما در تماس می باشند

در بخش دیگری از گزارش اداره سیگار آمده است با وجود آنکه آمار جرایم و رویدادهای امنیتی نسبت به پیش از سقوط دولت غنی کاهش یافته است، اما حملات گروه داعش علیه شیعیان افغانستان و نیروهای طالبان همچنان ادامه دارد.

اداره سیگار در گزارش خود همچنین به موارد قتل های هدفمند و ناپدیدشدن های اجباری اشاره کرده و گفته است که با وجود اعلام عفو عمومی از سوی طالبان، گزارش های متعددی مبنی بر اقدام های تلافی جویانه از سوی نهادهای حقوق بشری شده است.

گوترش گزارشی از کشتارهای انتقام جویانه طالبان را به شورای امنیت ارائه می دهد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا