• انتشار: 23 ژانویه 2018
  • ساعت: 15:56
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 25890
پرینت

اداره سیگار از پنتاگون خواست کمک به نیروهای نظامی افغانستان قطع گردد

اداره بازرسی آمریکا از بازسازی افغانستان (سیگار) از پنتاگون خواسته است تا از دادن پول به واحدهای نظامی افغانستان که برخی اعضای آن متهم به سواستفاده جنسی از کودکان و دیگر رفتارهای ضدبشری می باشند، خودداری کند.

 

اداره بازرسی آمریکا از بازسازی افغانستان (سیگار) از پنتاگون خواسته است تا از دادن پول به واحدهای نظامی افغانستان که برخی اعضای آن متهم به سواستفاده جنسی از کودکان و دیگر رفتارهای ضدبشری می باشند، خودداری کند، اما پنتاگون با پیشنهاد اداره سیگار مخالفت کرده و گفته است این گونه موارد باید در مقابل منافع ملی آمریکا سنجیده شود.

اداره سیگار که پیش تر نیز چنین گزارشی را اما طبقه بندی شده اعلام کرده بود، می گوید این موضوع یکی از چالش های نیروهای نظامی آمریکا برای همکاری با نیروهای خارجی می باشد.

شماری از سربازان آمریکایی پیش تر از سواستفاده جنسی برخی فرماندهان افغانستان ابراز شکایت کرده بودند.

لازم به ذکر است که در سال ۲۰۱۵، بیش از ۹۰ تن از اعضای سنای آمریکا از اداره سیگار خواسته بود تا در خصوص گزارش های رسیده مبنی بر سواستفاده جنسی فرماندهان نظامی افغانستان از کودکان تحقیقات کند.

این سناتوران همچنین تاکید بر اجرای «قانون لیهی» کرده بودند؛ قانونی که به موجب آن، آمریکا را محدود می کند تا از دادن کمک به نیروهای امنیتی خارجی متهم به نقض حقوق بشر خودداری کند.

این قانون اما استثنائاتی را نیز در نظر می گیرد، و آن هم زمانی است که رئیس پنتاگون تشخیص دهد که با وجود اتهامات نقض حقوق بشری علیه نیروهای امنیتی خارجی که آمریکا به آنها کمک می کند،  برخلاف قانون مذکور، کمک ها بخاطر منافع ملی آمریکا می تواند ادامه داشته باشد.

اداره سیگار اما می گوید که کنگره شاید بخواهد این استثنا را لغو کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.