سیاست

اداره امور زندان ها: زمری پیکان رها نشده به امنیت ملی سپرده شده است

شایع شده است زمری پیکان از زندان رها شده است.

صفی‌الله جلال‌زی، رییس مطبوعات و روابط عامه اداره تنظیم امور زندان‌ها، روز شنبه، دوازدهم سرطان، گفت زمری پیکان در بند دولت و امنیت ملی است.

به گفته او، زمری پیکان طبق اصول و قوانین نافذه کشور و برای تکمیل تحقیقات بیش‌تر توسط ارگان‌های عدلی و قضایی رسماً از سوی اداره تنظیم امور زندان‌ها به امنیت ملی تسلیم داده شده است.

جلال‌زی می‌گوید اداره تنظیم امور زندان‌ها مسوولیت نگهداری زندانی‌ها را بر عهده دارد و در صورتی که ادارات کشفی عدلی و قضایی خواستار اجراآت قانونی، رسیده‌گی و طی مراحل اسناد مجرمان برای تحقیق بیش‌تر باشند، زندانیان به این ادارات سپرده می‌شوند.

گفتنی است که زمری پیکان در یکم سنبله سال گذشته از سوی پولیس پس از سه سال تعقیب و گریز بازداشت شد. او در هشتم ماه میزان ۱۳۹۹ به سه سال زندان محکوم به مجازات شد.

یک سال پیش از آن محمداشرف غنی، رییس جمهور در نشست سالانه مبارزه با فساد اداری به وزارت امور داخله دستور داده بود که زمری پیکان را به صورت فوری بازداشت کند.

رییس جمهور غنی بازداشت نشدن زمری پیکان را ضربه‌ای به شهرت و اراده سیاسی دولت برای مبارزه با فساد عنوان کرده بود.

زمری پیکان سه سال پیش از سوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، به اتهام سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای در وزارت داخله و اتهام همکاری با پسرش در یک قتل، به هشت‌ونیم سال زندان محکوم شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا