• انتشار: 1 فوریه 2021
  • ساعت: 16:05
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 53985
پرینت

اداره امور: از طریق سیستم NTA می توان پنج میلیارد افغانی به معاشات آموزگاران اضافه کرد

رییس عمومی اداره امور ریاست‌جمهوری می‌گوید که حکومت می‌تواند مبلغ پنج میلیارد افغانی را از معاشات غیرموثر NTA پس‌انداز و این مبلغ را از طریق یک میکانیزم مشخص به معاشات آموزگاران و نیروهای امنیتی اضافه کند.

فضل محمود فضلی، رییس عمومی اداره امور ریاست‌جمهوری، در صفحه‌ی رسمی فیس‌بوک خود نوشت رییس‌جمهور اشرف غنی در نشست شورای عالی حاکمیت قانون و حکومت‌داری سیستم معاشات NTA کارمندان تمام ادارات دولتی را ارزیابی کرده است.

فضلی همچنان نوشت این ارزیابی به‌منظور افزایش معاشات کارمندان پایین‌رتبه انجام شده است که رییس‌جمهور در ماه عقرب سال جاری به آن وعده سپرده بود.

به گفته‌ی فضلی، رییس‌جمهور غنی در نشست شورای عالی حاکمیت قانون به ادارات مربوطه وظیفه سپرده است که میکانیزم مشخصی را در این زمینه طی دست‌کم سه ماه آینده نهایی کنند.

این درحالی است که با گذشت بیش از یک ماه از سال مالی ۱۴۰۰ خورشیدی، سند بودجه هنوز هم از سوی مجلس نمایندگان تصویب نشده است.

مجلس همسان‌سازی معاشات کارمندان دولتی را خط سرخ اعلام کرده است. نمایندگان مجلس همچنان گفته است تا زمانی که معاشات کارمندان دولتی همسان‌سازی نشود، سند بودجه را تصویب نخواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.