• انتشار: ۲۵ قوس ۱۳۹۴
  • ساعت: ۲۲:۰۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5180
پرینت

ادارات دولتی بیش از ۴۰ میلیون دالر به شرکت برق بدهکارند

مقامات در شرکت برق/ “د افغانستان برشنا شرکت” امروز چهارشنبه گفتند که ادارات دولتی کشور بیش از چهل میلیون دالر بخاطر ندادن پول برق به این شرکت بدهکار هستند.

این مقامات می گویند که حداقل ۲۵ وزارت خانه و دادگاه عالی/ستر محکمه افغانستان چندین سال است که پول برق خود را پرداخت نکرده اند.

وحید توحیدی سخنگوی شرکت برق افغانستان امروز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که ادارات دولتی افغانستان مبلغی معادل ۲،۷۲۰،۰۰۰،۰۰۰ افغانی بابت پول برق به این شرکت بدهکار هستند.

آقای توحیدی افزود که از این میان تنها هشت وزارت خانه مبلغی بیش از ۱۰۰ میلیون افغانی و اداره مستقل ارگان های محل مبلغی بیش از ۳۴۰ میلیون افغانی بخاطر پول برق به این شرکت بدهکار می باشند.

وی گفت که این وزارت خانه ها و دیگر نهادهای دولتی از سال ۲۰۱۰ تاکنون پول برق خود را تسویه نکرده اند و هر اداره دولتی حداقل ده میلیون افغانی به این شرکت بدهکار است.

آقای توحیدی همچنین می گوید که شمار زیادی از دیگر نهادهای دولتی هستند که به شرکت برشنا بدهکارند اما از آنجایی که بدهکاری آنها زیر مبلغ ده میلیون افغانی می باشد از ذکر نام آنها خودداری کرده اند.

سخنگوی شرکت برشنا می گوید که کمبود بودجه این ادارات دولتی یکی از دلایل اصلی برای پرداخت نکردن پول برقشان می باشد.

وی هشدار داد اگر این ادارات بدهکاری خود را هر چه زودتر تسویه نکنند برق آنها قطع خواهند شد.

این گفته ها در حالی مطرح می شود که وضعیت برق رسانی در برخی کلان شهرهای کشور از جمله کابل اخیرا با مشکلاتی روبرو بوده است و مقامات در شرکت برشنا بدهکاری بیش از اندازه مشترکین برق را از عوامل اصلی این مشکلات می دانند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.