سیاست

اخطار ایران به طالبان؛ آب دریای هلمند به سوی ایران باید در اسرع وقت باز شود!

ایران طی درخواستی اخطارگونه از امارت اسلامی طالبان خواست آب دریای هلمند به سوی ایران را باز کند.

علی اکبر مهربانیان، وزیر انرژی ایران، گفت علی رغم وعده مقامات امارت اسلامی طالبان در مورد رها سازی آب رودخانه هلمند به سوی ایران هنوز هیچ اتفاقی در این زمینه رخ نداده است.

وی از طالبان خواست به تعهدات خود در اسرع وقت عمل کند.

این مقام ایران به سفر وزیر انرژی و آب طالبان به ایران و نشست کمیشنران آب در افغانستان اشاره و تاکید کرد طی سه ماه گذشته گفت و گوهای متعددی با طالبان در مورد آب رودخانه هلمند صورت گرفته است.

علی اکبر مهربانیان گفت:«چندین تلفن در مورد حقابه ایران از رودخانه هلمند از سوی مقامات و وزارت انرژی و آب طالبان دریافت کرده ایم.»   

به نقل از مهر، آقای مهربانیان افزود طالبان اذعان داشته اند که حقابه ایران را به رسمیت می شناسند و آب به زودی رها می شود.

وی خاطرنشان ساخت تاکنون چیز خاصی در مورد باز کردن آب رودخانه هلمند اتفاق نیفتاده و ایران به طالبان اخطار داده در اسرع وقت این کار را انجام دهد.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. آب افغانستان حق باباى ایران نیست اگر آب میخواهند افغانستان نفت میخواهد مفت خورى بند

  2. طبق این مقوله: که آب دادن ثواب دارد درست است که اولیای امور در افغانستان به ایران آب هلمند را بدهند، اما ادعای حقآبه ایران درست نیست! آیا ایران به افغانستان چیزی مفت میدهد؟ مثلاً تیل خود را ایران به افغانستان مفت میدهد؟ نه، اشیای افغانستان مثلاً آب هم با ارزش است و باید رایگان به کسی داده نشود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا