• انتشار: 4 فوریه 2020
  • ساعت: 11:13
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 41407
پرینت
در واپسین روزهای حکومت وحدت ملی

اختلاف عبدالله و غنی روی اصلاحات در وزارت خارجه اوج می گیرد

اتحادیه حقوق دانان عزل و نصب‌های تازه و تنش‌ها میان ارگ و سپیدار را نبود هماهنگی و تمسخر حاکمیت ملی می داند.

اتحادیه حقوق دانان اختلاف ها میان ارگ و سپیدار بر سر عزل و نصب‌های سیاسی و آوردن اصلاحات دراین وزارت را به تمسخر گرفتن حاکمیت ملی می دانند.

پس از آن که رییس اجرایی در واکنش به گماشته شدن سرپرست تازه وزارت امورخارجه و عزل و نصب‌های تازه در نمایندگی‌های سیاسی در بیرون از افغانستان از سوی ریاست‌جمهوری در حکمی خواهان توقف این روند شد، اکنون ارگ می‌گوید بربنیاد قانون اساسی عزل و نصب‌ها از صلاحیت‌های رییس جمهور است.

صدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهور گفت:” در حکومت افغانستان بر اساس قانون اساسی صلاحیت‌ها کاملا واضع است و رییس جمهور در راس حکومت افغانستان این صلاحیت را دارد که افراد را در کجا نصب و غزل کند.”

اما عبدالله عبدالله در نشست شورای وزیران تاکید می‌ورزد تا نهایی شدن نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری، حکومت وحدت ملی پابرجا خواهد بود و نباید تصامیم یک جانبه گرفته شود.

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه می‌گوید:” در مورد حکومت وحدت ملی زیاد بحث نمی‌کنم ولی همین قدر اعلان می‌کنم که تا روز اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری حکومت وحدت ملی است.”

ریاست اجرایی می‌گوید تنش‌ها میان سپیدار و ارگ بالا گرفته اند و ادامه این وضعیت پذیرفتنی نیست.

در همین حال، اتحادیه حقوق دانان عزل و نصب‌های تازه و تنش‌ها میان ارگ و سپیدار را نبود هماهنگی و تمسخر حاکمیت ملی می داند.

تنش‌ها میان ارگ و سپیدار پس از کنارگیری صلاح‌الدین ربانی از وزارت امور خارجه و و آغاز طرح اصلاحات که بربنیاد آن برخی از دیپلمات ها از بیرون کشور فراخونده شدند به میان آمد، آنچه که سپیدار آنرا یک برخورد سیاسی می داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.