سیاستِتیتر یک

احمد مسعود: مبارزه پنجشیر برای حق خواهی تاکنون ادامه دارد

احمد مسعود فرزند احمد شاه مسعود و رهبر جبهه مقاومت ولایت پنجشیر امروز (شنبه) در صفحه رسمی فیس بوکش نوشته است که هیچ گاه از مبارزه بخاطر خدا، آزادی و عدالت دست نمی کشد.

وی در پیامش آورده: “مبارزه چه مثل پنجشیر که تا الحال محکم ایستاده و چه مثل خواهران با غیرت هراتی ما که فریاد حق خواهی را شجاعانه بلند کردند نشاندهنده این است مردم از خواسته های بر حق دست نکشیده و از مبارزه بر حق خویش خسته نمی شوند و از هیچ تهدیدی نمی هراسند.”

آقای مسعود همچنین گفته شکست تنها زمانی اتفاق می افتد که مردم از مبارزه بر حق خودشان دست بکشند و خسته شوند.

شب گذشته شهر کابل شاهد فیرهای شادیانه بسیاری از سوی افراد طالبان بود در حدی که ذبیح الله مجاهد سخنگو و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان از افراد این گروه خواست تا از شلیک فیرهای هوایی دست بکشند.

گفته می شد که این فیرهای شادیانه بخاطر شکست مقاومت پنجشیر و یا ورود رهبر طالبان به کابل است.

همچنین برخی رسانه ها گزارش دادند که امرالله صالح معاون اول دولت اشرف غنی که در جبهه مقاومت پنجشیر حضور دارد، به کشور تاجیکستان گریخته است.

اما آقای صالح کمی بعد در یک پیام تصویری از حضور خود در افغانستان خبر داد و این گزارش ها را شایعه خواند.

محمد آصف اکبری مسئول نهاد مدنی جوانان افغانستان و از کارشناسان سیاسی کشور در همین حال اما معتقد است که این فیرهای شادیانه نه بخاطر تصرف ولایت پنجشیر و نه بخاطر ورود رهبر طالبان به کابل صورت گرفته است.

به باور وی، طالبان گمان از مقاومت سنگین ولایت پنجشیر نمی کرد، به همین دلیل بسیاری از نیروهای آنان از ولایت های کابل، کاپیسا و بغلان برای جنگ به ولایت پنجشیر اعزام شده اند.

آقای اکبری می افزاید اعزام نیروهای بیشتر به ولایت پنجشیر، خلاء حضور نیروهای طالبان را در این سه شهر بوجود آورده است. از همین رو، افراد طالبان با حضور پراکنده و کمرنگ خود اقدام به فیرهای هوایی کرده تا باعث رعب و وحشت سایرین در این سه ولایت شوند تا از تحرک های احتمالی در این سه ولایت جلوگیری بعمل آید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا