سیاستِتیتر یک

احمد مسعود فراخوان قیام عمومی علیه طالبان داد

آقای احمد مسعود فرزند احمد شاه مسعود در یک فایل صوتی امروز (دوشنبه) از تمامی مردم افغانستان خواست تا علیه نیروهای طالبان قیام کنند.

احمد مسعود در پیامش گفته که طالبان هیچ تغییری نکرده بلکه نسبت به گذشته متعصب تر، ظالم تر و قسی القلب تر و افراطی تر شده اند.

آقای مسعود افزوده که جبهه مقاومت ملی پس از فیصله شورای علمای افغانستان برای ختم جنگ، به آن فیصله احترام گذاشت، اما طالبان خوشبختانه طینت واقعی خودشان را نشان دادند و بر خلاف چیزی که در ظاهر عنوان می کنند نشان دادند که اعتقادی به قران و باور به بشریت ندارند و فیصله علمای افغانستان را قبول ندارند.

احمد مسعود اضافه کرد که پس از آن طالبان با کمک بیگانگان شروع به حمله کرده و سبب شهید شدن خانواده های بسیاری شدند.

او علاوه کرد که حملات روز گذشته طالبان به وضوح نشان داد که نیروهای خارجی و بیگانه کاملا همسو با طالبان در مقابل ملت افغانستان حضور دارند.

مسعود در پیامش اعلام فراخوان عمومی از تمام مردم افغانستان کرده تا علیه طالبان قیام کنند.

او گفته “هر برادر و خواهر ما از هر گوشه وطن به هر شکلی که می تواند بخاطر نجات وطن همگی به پا خیزند و علیه طالبان قیام کنند. هر کس که مبارزه مسلحانه می تواند، ما در کنارشان هستیم، کسانی که تظاهرات می کنند ما صدای شان می شویم و حمایت می کنیم.”

او همچنین خطاب به جامعه جهانی گفت که جامعه جهانی با ایجاد فرصت غلط سیاسی به طالبان باعث شد که طالبان جرات سیاسی پیدا کنند و به دنیا نشان دهند که تغییر کرده اند، این در حالیست که طالبان به هیچ عنوان تغییر نکرده بلکه ظالم تر، افراطی تر، قسی القلب تر و متعصب تر بازگشته است.  

روز گذشته گزارش هایی مطرح شد که گویا هوایپماهای پاکستانی به نفع طالبان مواضع جبهه مقاومت ملی پنجشیر را هدف قرار می دهد.

سخنگوی وزارت خارجه ایران مداخله خارجی در منازعات داخلی افغانستان را محکوم کرده و گفته که این موضوع تحت بررسی دولت ایران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا