برگزیده هاسیاستِتیتر یک

احمد مسعود با رئیس شرکت نظامی «بلک واتر» در تاجیکستان ملاقات کرده بود

روزنامه انگلیسی تهران تایمز در گزارشی آورده است که یک منبع آگاه به این روزنامه گفته است که احمد مسعود رهبر جبهه مقاومت ملی با «اریک پرینس» بنیانگذار و رئیس شرکت امنیتی «بلک واتر» در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان دیدار کرده بود.

کارشناسان معتقدند که یکی از اصلی ترین عوامل شکست جبهه مقاومت ملی در ولایت پنجشیر اعتماد احمد مسعود به شرکت امنیتی بلک واتر بوده که ظاهرا هنگام جنگ پشت او را خالی کرده است.  

لازم به ذکر است که شرکت بلک واتر یک شرکت نظامی خصوصی امریکایی است که در سال ۱۹۹۷ توسط «اریک پرینس» بنیانگذاری شد و در زمینه ارائه سرویس های امنیتی و لوجیستکی و سربازان نظامی خصوصی در سراسر جهان فعالیت دارد.

این شرکت در حال حاضر بودجه فدرال دارد و مستقیما به سازمان سیا پاسخگو است.

شرکت بلک واتر یکی از شرکت های بدنام فعال در این زمینه است که تاکنون اتهام های زیادی به شمول زیر پاگذاشتن مقررات دولتی کشورهایی که در آن حضور داشته، حفظ و نگهداری از اسلحه و مهمات در مکان های غیر ایمن، استفاده از سلاح های تایید نا شده، نگهداری نامطلوب از وسایط نظامی، تبعیض و بدرفتاری با کارکنان محلی و برخی گزارشات فسادهای اخلاقی علیه آن به ثبت رسیده است.

مشهورترین بدنامی این شرکت کشتار ۱۴ غیرنظامی عراقی در «میدان النسور» کشور عراق است.

پس از سقوط دولت پیشین، احمد مسعود جبهه ای را تحت نام جبهه مقاومت ملی در ولایت پنجشیر تشکیل داد و به مقابله علیه طالبان برخاست.

اما پس از چندی، طالبان که سراسر افغانستان را در اختیار داشتند، موفق به تصرف بخش عمده ای از ولایت پنجشیر شدند؛ در حال حاضر از مکان بود و باش احمد مسعود و امرالله صالح به عنوان سران جبهه مقاومت ملی گزارش موثقی در دست نیست.

نوشته های مشابه

۳ دیدگاه

  1. پنجشیر نمی تواند در مقابل طالبان به جنګد خصوصا”به رهبری بچه ګک بی تجربه چون احمد مسعود خود قدرت نظاامی امریکا واروپای غربی در جنګ طولانی در افغانستان خسته شد
    ای احمد مسعود میتواند به کمک بلک واتر درینجاه به جنګد وپیروزی بدست اورد؟
    ناممکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا