• انتشار: ۱۸ اسد ۱۴۰۰
  • ساعت: ۰۱:۱۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 61410
پرینت

احزاب باید برای نجات کشور ائتلاف کنند

حکومت افغانستان توان و اراده ای سرکوب طالبان و نجات افغانستان را ندارد و دیگر نباید منتظر ماند.لذا احزاب های که سابقه جنگ با طالبان را دارند باید هر چه زودتر ائتلاف نجات مردم و کشور خود را تشکیل داده و دیگر صبر نکنند.

اوضاع کشور به شدت اضطراری می باشد، بدون شک در صورت عدم دخالت نیروی های بین المللی و دخالت شورای امنیت سازمان ملل متحد، اگر اوضاع چنین پیش برود؛ افغانستان به زودی به مراتب از جنگ های خونین دهه هفتاد، به اوضاع خونین تر خواهد رسید.

حکومت افغانستان توان و اراده ای سرکوب طالبان و نجات افغانستان را ندارد و دیگر نباید منتظر ماند.لذا احزاب های که سابقه جنگ با طالبان را دارند باید هر چه زودتر ائتلاف نجات مردم و کشور خود را تشکیل داده و دیگر صبر نکنند. وقت تنگ است و به شدت تنگ تر شده می رود؛ اگر تا کمتر از یک ماه دیگر احزاب دست به اقدام نزنند، بدون شک دیگر توان و وقت لازم را برای نجات مردم و کشور خود نخواهند داشت.

در صورت تشکیل ائتلاف، احزاب باید تافته و جدا بافته از حکومت، عملکرد خود را در هماهنگی با نیروی های امنیتی انجام دهند و از کشور های دخیل در افغانستان حمایت لازم را بدست بگیرند؛ زیرا عملکرد مستقل در هماهنگی با نیروی دولتی و قوت های خاص، نتیجه بسیار مطلوب تر را خواهد داشت(؟)اگر احزاب ائتلاف تشکیل دهند و به معنای واقعی کلمه مقاومت را آغاز کنند، بدون شک طالبان به زودی ای زود به اسفل و سافلین سقوط خواهند کرد.

نجیب شافعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.