• انتشار: 29 سپتامبر 2018
  • ساعت: 12:45
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 29510
پرینت
وزیر خارجه روسیه

اجازه انتقال تروریست ها از سوریه به افغانستان را نمی دهیم

وزیر خارجه روسیه گفته است کشورش اجازه نخواهد داد این افراد به افغانستان یا جای دیگری اعزام شوند.

وزیر خارجه روسیه گفته است اجازه نخواهد داد در چارچوب توافق با ترکیه برای خودداری از عملیات نظامی در ادلب، تروریست های حاضر در سوریه به افغانستان یا کشور دیگری فرستاده شوند.

سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز گذشته در نشست خبری خود در نیویورک گفت این صحبت مطرح است که این افراد را به نقاط دیگری اعزام کنند. او گفت کشورش اجازه نخواهد داد این افراد به افغانستان یا جای دیگری اعزام شوند.

ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان، روسای‌جمهوری روسیه و ترکیه، بر سر ایجاد منطقه امن غیرنظامی در منطقه ادلب سوریه به توافق رسیده‌اند.

براساس این توافق، ترکیه موافقت کرده نیروهای مسلح مخالف را از پیکارجویان تندرو جدا کند. اما اینکه برکدام معیار تروریست هارا از از دیگر مخالفان مسلح جدا می کنند مشخص نیست و سازمان ملل همه این گروه هارا تروریستی می دانند.

آقای لاوروف انتقال تروریست ها به کشورهای دیگر را غیر قابل قبول خواند و گفت: تروریست ها یا باید “ریشه‌کن شوند، یا محاکمه شوند.”

او افزود تمام تروریست‌ها باید از منطقه غیرنظامی خارج شوند.

گروه‌های تروریستی تندرو از جمله جنگجویان احرارالشام، النصره وابسته به القاعده و چند گروه تروریستی دیگر در نواحی شمال غربی سوریه فعال هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.