• انتشار: 30 اکتبر 2020
  • ساعت: 14:49
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50193
پرینت

اتمر: گسترش همکاری در بخش های مختلف با ایران اولویت سیاست خارجی افغانستان است

در یک گفت و گوی ویدئویی اتمر و اردکانیان درباره انتقال انرژی، توسعه تجارت و ترانزیت، افتتاح خط آهن خواف-هرات، سرمایه گذاری‌های مشترک، برگزاری نشست کمیسیون مشترک همکاری‌ها، نهایی سازی مسوده‌های یاداشت تفاهم میان دو کشور و نهایی سازی سند جامع همکاری میان کابل و تهران، صحبت و تبادل نظر کردند.

محمد حنیف اتمر، سرپرست وزارت امور خارجه، معتقد است گسترش همکاری های دو جانبه در زمینه های اقتصادی، تجاری،  امنیتی و فنی میان افغانستان و ایران از اولویت های سیاست خارجی افغانستان می باشد.

اتمر که در یک گفت و گوی ویدئویی با رضا ارداکانیان، وزیر نیرو و رئیس طرف ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های ایران و افغانستان صحبت می کرد افزود در دیدار قبلی اش با مقامات ایرانی به جایگاه مهم ایران در سیاست خارجی افغانستان اشاره کرده است.

در این گفت و گوی ویدئویی اتمر و اردکانیان درباره طرح های گسترش همکاری در زمینه انتقال انرژی، توسعه تجارت و ترانزیت، افتتاح خط آهن خواف-هرات، پیشنهادها در زمینه سرمایه گذاری‌های مشترک، آمادگی‌ها در مورد برگزاری نشست کمیسیون مشترک همکاری‌ها، نهایی سازی مسوده‌های یاداشت تفاهم میان دو کشور و نهایی سازی سند جامع همکاری میان کابل و تهران، صحبت و تبادل نظر کردند.

همکاری های نزدیک کابل-تهران برای تعیین تاریخ اجرای تصامیم اتخاذ شده نیز در این گفت و گو بررسی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.