• انتشار: 5 آوریل 2021
  • ساعت: 20:34
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 56315
پرینت
به خاطر سهم فعال در کنفرانس قلب آسیا

اتمر و ناب از رئیس جمهور غنی مدال گرفتند

رییس جمهور غنی امروز(دوشنبه، ۱۶ حمل) به وزیر و معین سیاسی وزارت خارجه کشور به خاطر داشتن سهم فعال در برگزاری کنفرانس قلب آسیا مدال دولتی غازی امان الله خان و میر مسجدی خان را تفویض کرد.

در اعلامیه ای که از سوی ارگ پخش شده آمده که محمد اشرف غنی ، ظهر امروز به خاطر سهم فعال محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه و میرویس ناب معین سیاسی آن وزارت در برگزاری موفقانۀ نهمین کنفرانس قلب آسیا-پروسه استانبول و کنفرانس جینوا برای افغانستان، نشان دولتی غازی امیر امان الله خان و مدال دولتی غازی میرمسجدی خان را تفویض کرد.

در مراسمی که به این مناسبت در قصر گلخانه ارگ انجام شد، ابتدا فرامین رئیس جمهور غنی در این خصوص از سوی فاطمه مورچل معاون سخنگوی رئیس جمهور، قرائت گردید.

رئیس جمهور غنی پس از تفویض نشان دولتی غازی امیر امان الله خان به محمد حنیف اتمر و مدال دولتی غازی میرمسجدی خان میرویس ناب، برای آنان در امور محوله، آرزوی موفقیت کرد.

در مقابل، محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه و میرویس ناب معین سیاسی آن وزارت از رئیس جمهور ابراز امتنان کردند و یکبار دیگر به خاطر خدمت به وطن و مردم تعهد سپردند.

نهمین دور کنفرانس قلب آسیا به میزبانی مشترک افغانستان و تاجیکستان در دوشنبه برگزار شد. گفته شده بود که هدف از برگزاری نشست های اخیر تقویت اجماع منطقه ای و بین المللی از روند صلح افغانستان بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.