• انتشار: 24 جولای 2016
  • ساعت: 12:11
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 11287
پرینت

اتمر برای تهیه چرخبال های MI17  و MI35 به روسیه سفر کرد

محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری برای تهیه چرخبال های نوع MI17  و MI35 و فراهم سازی امکانات ترمیم تجهیزات نیروی هوایی در داخل کشور به روسیه سفر کرد.

دفتر مطبوعاتی مشاوریت امنیت ملی با نشر خبرنامه ای گفته که تأمین مهمات تسلیحات موجود روسی که در تشکیلات نیروهای امنیتی مورد استفاده قرار دارد و گسترش همکاری های دو جانبه سیاسی و امنیتی میان دوکشور از هدف های عمده سفر مشاور امنیت ملی به جمهوری فدراتیف روسیه است.

به نقل از خبرنامه این سفر چهار روزه، به دعوت رسمی آقای نیکولای پتروشووف، مشاور امنیت ملی جمهوری فدراتیف روسیه صورت گرفته است.

خبرنامه افزوده که قرار است مشاور امنیت ملی و هیئت همراه با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و وزیران أمور خارجه، دفاع و داخله آن کشور نیز دیداری داشته باشند.

این نهاد می گویدف دولت معتقد است که سرکوب تهدیدات مشترک دهشت افگنی و مبارزه با کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر نیازمند مساعی مشترک افغانستان و روسیه است و کمک جمهوری فدراتیف روسیه و سایر متحدین بین المللی و منطقه یی با تجهیز وبلند بردن قابلیت های محاربوی نیروهای امنیتی در امر مبارزه با تروریزم منطقه یی و بین المللی تبعات و نتایج مثبت خواهد داشت.

گفتنی است که درین سفر مشاور امنیت ملی کشور را هیئت هفت نفری معینان وزارت های مربوطه، به شمول آقای حکمت خلیل کرزی معین سیاسی وزارت امور خارجه همراهی می کند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.