• انتشار: 23 فوریه 2019
  • ساعت: 17:03
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32605
پرینت

اتمر: اظهارات حمدالله محب کاملا نادرست است

محمد حنیف اتمر، مشاور پیشین امنیت ملی و کاندید انتخابات ریاست جمهوری سال آینده افغانستان، در واکنش به اظهارات اخیر محب‌الله محب، آنها را نادرست و توهین به نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان دانست.

محب‌الله محب، مشاور کنونی امنیت ملی، به تازگی گفته‌است که در زمان حضور اتمر در سمت مشاور امنیت ملی، معاش بسیاری از کارمندان این اداره از سوی سفارت‌های خارجی مقیم کابل پرداخت می‌شده‌است.

محب‌الله محب در این اظهارات تأکید کرده بود پرداخت معاش کارمندان امنیت ملی از سوی کشورهای خارجی سبب شده بود این اداره به «کودکستانی» برای اتمر تبدیل شود و این نیروها تعهدی به افغانستان و حکومت احساس  نکنند.

حنیف اتمر اما در رد این  اظهارات محب‌الله محب افزود اطلاعاتی که در اختیار مشاور کنونی امنیت ملی قرار گرفته کاملا اشتباه، مغرضانه و توهین به نیروهای امنیتی و دفاعی است.

اتمر  تأکید کرد این گفته‌های غیرمسئولانه محب‌الله محب بدون پاسخ باقی نخواهد ماند.  

 محمد حنیف اتمر گفت برای روشن شدن موضوع و جلوگیری از مشوش شدن افکار عمومی باید دانست که در زمان وی معاش هیچ کارمندی از سوی سفارت خانه‌های خارجی مقیم کابل پرداخت نشده‌است.

به گفته اتمر معاش کارمندان امنیت ملی در زمان وی براساس ضوابط دولتی و از سوی وزارت مالیه پرداخت شده‌است.

اتمر افزود نیروهای امنیتی و دفاعی که معاش آنها توسط جامعه‌ی بین‌الملل پرداخت می‌گردد، روزانه جان‌های شیرین خود را در راه دفاع از وطن فدا می‌کنند.

حنیف اتمر گفت: «درست نیست جوانی که خود تابعیت انگلیسی را دارد و نسبت به قضایای کشور بی‌اطلاع است چنین اظهارات نابخردانه‌ای را بر زبان جاری سازد.»

 مشاور پیشین امنیت ملی افزود از محب‌الله محب انتظار داریم هرچه سریع‌تر در مورد این اظهارات خود توضیح دهد واگر هنوز بر این گفته‌های خود اصرار دارد، از مردم، پارلمان یا جامعه مطبوعات کشور می‌خواهیم به طور مستقلانه درستی یا نادرستی این موضوع را بررسی کنند.

این در حالی‌ست که محمد حنیف اتمر، چندی پیش در یک  کنفرانس مطبوعاتی در کابل، رئیس جمهور غنی را به تصفیه رقبای سیاسی‌اش از ادارات دولتی متهم  کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.