• انتشار: 24 سپتامبر 2020
  • ساعت: 14:50
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 48915
پرینت
رئیس جمهور غنی اعتماد نامه سفیر جدید پاکستان را پذیرفت

اتصال منطقه ای به نفع پاکستان نیز هست

سفیر جدید پاکستان افزود ماموریت من گسترش روابط، ترانزیت و همکاری های تجارتی و تسهیل در رفت و آمد اتباع دو کشور می باشد. پاکستان از سیاست حکومت افغانستان مبنی بر اتصال و گسترش همکاری های منطقه ای حمایت می کند.

رییس جمهور غنی قبل از ظهر امروز اعتمادنامه منصور احمد خان سفیر جدید پاکستان برای افغانستان را طی مراسمی در ارگ پذیرفت.

در این مراسم، منصور احمد خان سفیر جدید پاکستان برای افغانستان گفت ما می خواهیم روابط میان دو کشور گسترش یابد و پاکستان خواهان برقراری صلح پایدار در افغانستان است.

وی افزود ماموریت من گسترش روابط، ترانزیت و همکاری های تجارتی و تسهیل در رفت و آمد اتباع دو کشور می باشد. پاکستان از سیاست حکومت افغانستان مبنی بر اتصال و گسترش همکاری های منطقه ای حمایت می کند.  

در مقابل، رئیس جمهور غنی نیز گفت ما خواهان گسترش روابط با پاکستان و تقویت همکاری های تجارتی، سهولت در رفت و آمد و حل مشکل مهاجرین افغان، هستیم.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد ما می خواهیم پالیسی های اتصال منطقه ای حکومت افغانستان نتایج خوبی را به پاکستان به ویژه در زمینه انتقال انرژی آسیای میانه به این کشور درپی داشته باشد.

رئیس جمهور غنی گفت حکومت افغانستان خواهان حمایت کشورهای منطقه در پروسۀ صلح می باشد و ختم جنگ و برقراری صلح در افغانستان به نفع کشورهای منطقه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.