• انتشار: 8 فوریه 2021
  • ساعت: 13:51
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 54194
پرینت

اترا: جلو فروش هفتاد درصد از سیم کارت های ثبت نشده گرفته شده است

ادارهٔ اترا اعلام نمود شرکت‌های مخابراتی به دلیل فروش سیم‌کارت‌های بدون ثبت جریمه شدند و از فروش هفتاد درصد این سیم‌کارت‌ها جلوگیری صورت گرفته‌است.

نور ولی سعید شینواری، سخنگوی اداره اترا در گفتگویی با بی‌بی سی افزود به تمام شرکت‌های مخابراتی در کشور هشدار داده شده تا پایان سال ۱۴۰۰ باید تمام سیم‌کارت‌های فعال موجود نیز ثبت گردد.

ادارهٔ اترا می‌گوید این اقدام آنان برای تأمین امنیت در کشور بوده زیرا بسیاری از حملات و انفجار‌ها در مرکز و ولایات کشور، با استفاده از همین سیم‌کارت‌های بدون ثبت صورت گرفته‌است.

از سویی‌هم آمار‌ها نشان می‌دهد از میان ۳۴ میلیون سیم‌کارت فروخته شده، فقط ۲۲ میلیون سیم‌کارت فعال وجود دارند.

این در حالی‌ست که چند ماه قبل پولیس کابل هشدار داده بود سیم‌کارت‌های بدون ثبت نباید به فروش برسد. همچنان وزارت امور داخله، اغلب جرایم سازمان یافته را با استفاده از سیم‌کارت های بدون ثبت می‌داند.

در همین حال یک ماه قبل امرالله صالح، معاون نخست ریاست جمهوری در جلسهٔ شش و نیم صبح گفته بود هزاران عدد سیم کارت بی‌سند از سوی نهاد‌های امنیتی جمع‌آوری شده‌‌است.

فروش سیم‌کارت‌های بی‌سند در شهر و بازار باعث افزایش میزان جرایم می‌گردد چنانچه بسیاری از جرایم سازمان‌یافته در اثر استفادهٔ این سیم‌کارت‌ها صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.