• انتشار: 25 ژوئن 2015
  • ساعت: 13:04
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 431
پرینت
حزب وفاق ملی:

اتحاد دوستم و عطا را در مقابل طالبان حمایت می کنیم

بسم الله شیر، رییس حزب وفاق ملی می گوید که اتحاد احزاب جنبش ملی اسلامی و جمعیت اسلامی و خیزش های مردمی در برابر دهشت افکنان را به فال نیک می گیریم و حمایت می کنیم.

آقای شیر امروز (پنجشنبه) در یک نشست خبری گفت که مردم ما دیگر توان آن را ندارند که چوب سوخت استخبارات کشورهای منطقه شوند.

وی افزود، ما باید این دو رهبر را متقاعد کنیم که از خیزش های مردمی حمایت کنند و خودشان نیز در صحنه حضور داشته باشند.

عبدالرشید دوستم، رییس حزب جنبش ملی اسلامی با عطا محمد نور رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی به خاطر مبارزه با گروه‌های هراس‌افگن، دوشنبه (اول سرطان) در شمال افغانستان متحد شدند.

این اتحاد از سوی برخی نمایندگان مجلس و متنفذین ولایت های شمال کشور مورد استقبال قرار گرفت.

حزب وفاق ملی نیز حمایت و پشتیبانی خود را از این اتحاد اعلام کرد.

اتحاد احزاب جمعیت و جنبش اسلامی

حزب وفاق ملی علاوه بر حمایت از اتحاد این دو حزب، خواهان انسجام نیروهای بیشتر در چوکات خیزش های مردمی در کنار نیروهای امنیتی می باشد.

این حزب از سران حکومت وحدت ملی نیز می خواهد که موقف خود را قبال مسایل شمال کشور به صورت درست و روشن بیان کنند و اجازه ندهند که کشور قربانی تروریسم شود.

بسم الله شیر در قسمتی دیگر از سخنانش ضمن تقبیح نمودن حمله اخیر به شورای ملی؛ خواهان بررسی رویداد، شناسایی عاملان و معرفی آنان به ملت می باشد.

حزب وفاق ملی از مردم می خواهد که در برابر تروریستان اتحاد و یک پارچگی خود را حفظ کنند و از نیروهای امنیتی و مجاهدانی که در برابر پدیده تروریسم حساسند، حمایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.