• انتشار: 3 ژانویه 2017
  • ساعت: 17:23
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17175
پرینت

اتحادیه اروپا ۵ میلیون یورو به بخش صحت کمک کرد/۴۰ درصد شهروندان به خدمات صحی دسترسی ندارند

اتحادیه اروپا به منظور بهبود عرضه خدمات صحی در کشور، پروژه حمایتی فنی خود را در چوکات وزارت صحت عامه فعال کرد.

اتحادیه اروپا با مساعدت پنج میلیون یورو به بخش صحت، پروژه همکاری تخنیکی را راه اندازی کرد. این پروژه در بخش های ایجاد سیستم اعتباردهی برای شفاخانه ها، تجدید و معیاری سازی برنامه اکمال تخصص در سطح کشور، انکشاف رهنمود های تداوی و تشخصیه برای شفاخانه ها، تربیه مدیران شفاخانه ها، بازنگری مجموعه عرضه خدمات در سطح مرکز و ولایات و انکشاف رهنمودها برای برنامه کنترول امراض غیر ساری خدمات ارایه می کند.

فیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه امروز سه شنبه گفت:” با وجود تلاش های وزارت صحت هنوز هم ۴۰ در صد از مردم کشور به خدمات صحی دسترسی ندارند، که با راه اندازی این گونه پروژه ها وزارت صحت عامه را در بهبود عرضه خدمات صحی و ایجاد مراکز صحی قادر میسازد.”

آقای فیروز اضافه کرد که، بهبود عرضه خدمات صحی، و ارتقای ظرفیت کارمندان صحی در عرصه تخنیکی و مدیریت یک امر مهم بوده با تطبیق این پروژه تغیرات مثبت در بخش های مذکور رونما خواهد گردید.

همچنان آقا میوریزوسیان نماینده اتحادیه اروپا در افغانستان میگوید که، افغانستان پیشرفت های چشم گیری در بخش صحت به ویژه در عرصه بهبود دسترسی و پوشش خدمات مراقبت های صحی اولیه در طی یک دهه گذشته داشته است که این موفقیت ها را می توان به رهبری قوی وزارت صحت عامه، همکاری تمویل کننده گان و پالیسی های موثر صحت عامه نسبت داد.

پروژه مذکور الی سال ۲۰۱۹ ادامه دارد، که توسط موسسه خدمات بین المللی آلمان (جی آی زید) در مشارکت با مؤسسات اداره برای صحت و راه ابریشم تطبیق می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.