اجتماعی

اتحادیه اروپا برای کنترول مهاجرت از پروژه های انکشافی حمایت می کند

وزارت امور مهاجران در خبرنامه ای اعلام کرد که اتحادیه اروپا کمکهای خود را از طریق سازمان بین المللی مهاجرت و کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان ادامه می دهد.

در این نشست، وزیر امور مهاجران گفته، بحران پناهجویی به مدیریت مشترک و پلانهای بنیادی کشورهای مبداء و مقصد نیازمند است.

آقای بلخی از بین بردن ریشه های افزایش مهاجرت در کشورهای مبداء را؛ راه حل این بحران عنوان کرده است.

وی گفته با سرمایه گذاری در عرصه اشتغالزایی، ایجاد مراکز آموزشی، ایجاد دستگاه های تولیدی اشتغالزا، ساخت واحدهای مسکونی، سرمایه گذاری در عرصه زراعت، مبارزه با قاچاق انسان و گسترش برنامه های آگاهی دهی موثر است.

وی در صحبت با خانم رفیلا آیدایس مسئول بخش مالی، تفتیش و مهاجرت اتحادیه اروپا گفت حکومت افغانستان در این عرصه نیاز به همکاریهای جامعه جهانی بخصوص کشورهای اتحادیه اروپا دارد.

هیئت اتحادیه اروپا در دیدار با وزیر امورمهاجرین وعودت کنندگان تعهدشان را بر ادامه همکاری در جلوگیری از افزایش مهاجرتها و حمایت از روند عودت داوطلبانه افغان ها اظهار نمود.

عالمی بلخی عازم پاکستان شد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امورمهاجرین و عودت کنندگان امروز سه شنبه به منظور گفتگو با مقامات پاکستانی در رابطه با تمدید کارت مهاجرین و آغاز ثبت نام آنان، به پاکستان سفر نمود.

در این سفر چهار روزه، وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان با مقامات پاکستان در مورد ثبت نام مهاجرین فاقد مدرک و تمدید کارتهای مهاجرت بیش از یک و نیم ملیون مهاجر صحبت خواهد نمود.

عالمی بلخی در حالی به پاکستان می رود که قبلاً وزارت مهاجرین و عودت کنندگان با وزارت سفران پاکستان در مورد تمدید کارتها و ثبت نام مهاجرین به تفاهم رسیده بود، اما این پروسه تا هنوز آغاز نگردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا