• انتشار: 11 فوریه 2020
  • ساعت: 15:53
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 41569
پرینت

اتحادیه اروپا حمله امروز در کابل را محکوم کرد/ کشتار غیرنظامیان باید متوقف شود

رولاند کوبیا، نمایندۀ ویژه اتحادیۀ اروپایی برای افغانستان در صفحۀ تویترش گفت باید “کشتار غیرنظامیان در افغانستان متوقف شود.”

اتحادیۀ اروپایی در واکنش به حملۀ انتحاری در کابل که منجر به کشته‌شدن شش نفر شد گفت چنین حملاتی با هر هدفی که انجام می‌شود، پذیرفتنی نیست.

یک مهاجم انتحاری حوالی ساعت ۷:۰۵ دقیقه صبح امروز سه شنبه ۱۱ فبروری (۲۲ دلو) مواد منفجره‌اش را در مقابل دروازه پوهنتون نظامی مارشال فهیم درکابل انفجار داد که به گفته مقامات سبب کشته شدن شش نفر به شمول دو غیرنظامی و زخمی شدن ۱۳ نفر دیگر شد.

رولاند کوبیا، نمایندۀ ویژه اتحادیۀ اروپایی برای افغانستان در صفحۀ تویترش گفت باید “کشتار غیرنظامیان در افغانستان متوقف شود.”

آقای کوبیا افزود: “حمله‌های تروریستی چه برای منحرف ساختن گفتگوهای صلح و چه برای فشار آوردن باشد، غیرقابل قبول است و سودمند واقع نمی‌شود. کشتار غیرنظامیان در هر دو طرف باید متوقف شود‌.”

آقای کوبیا از عاملان رویداد امروز در کابل خواسته است که “آیا می خواهید صدای تان شنیده شود؟ سیاست کنید، نه قصابی”.

محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان ضمن محکوم کردن این رویداد، آن را یک “جنایت بشری” دانسته و گفته است که مردم افغانستان می‌خواهند خشونت و جنگ پایان یابد و آتش‌بس و صلح پایدار تامین شود.

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه افغانستان در اعلامیۀ با خانواده‌های قربانیان این رویداد ابراز غم شریکی کرده و این حمله را “نقض ارزش‌های انسانی، اسلامی و اخلاقی” دانسته است.

وزارت داخله افغانستان، طالبان را مسوول این حمله خوانده، اما تا اکنون مسوولیت این حمله را هیچ گروهی به عهده نگرفته است.

این حملۀ انتحاری در حالی انجام می‌شود که گزارش‌های از آغاز دوبارهٔ گفتگوهای صلح امریکا با طالبان پس از چندین روز توقف، نشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.