• انتشار: 13 سپتامبر 2017
  • ساعت: 10:10
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 24201
پرینت

اتحادیه اروپا، سفیر جدیدش را به افغانستان فرستاد

اتحادیه اروپا در پی ختم ماموریت آقای ملیبن سفیر پیشین این اتحادیه، آقای “میادون پیر” را به عنوان سفیر به افغانستان فرستاد. وی اعتمادنامه خود را به محمد اشرف غنی رئیس جمهوری سپرد.

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، قبل از ظهر روز سه شنبه ۲۱ سنبله در مراسمی تشریفاتی که در ارگ انجام شد، اعتمادنامۀ میادون پیر سفیر جدید اتحادیۀ اروپا را پذیرفت.

رئیس‌جمهوری ضمن تبریکی به میادون پیر به‌خاطر وظیفۀ جدیدش، از حمایت‌های اتحادیۀ اروپا از افغانستان در کنفرانس‌های وارسا و بروکسل و نیز کمک و همکاری‌های این اتحادیه در عرصه‌های مختلف با افغانستان تشکر کرد و به موصوف در این مأموریت آرزوی موفقیت کرد.

دوجانب درخصوص همکاری‌های اقتصادی و تجارتی میان افغانستان و اتحادیۀ اروپا، انکشاف اقتصادی و فرصت‌های صادرات و واردات، همکاری و سرمایه‌گذاری اتحادیۀ اروپا در بخش نساجی افغانستان، کمک‌های تخنیکی این اتحادیه در سکتور معادن افغانستان و پروسۀ صلح، بحث و تبادل نظر کردند.

در اخیر، سفیر جدید اتحادیۀ اروپا از آغاز مأموریت خویش در افغانستان ابراز خرسندی کرد و بر تداوم همکاری‌های اتحادیۀ اروپا با افغانستان تأکید ورزید.

وی افزود، اتحادیۀ اروپا آماده‌است تا افغانستان را در عرصه‌های گوناگون کمک و همکاری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.