امنیت و جرایم

“اتباع قطری با پرداخت معاش، جوانان را به صفوف طالبان می کشانند”

جمیله امینی عضو شورای ولایتی فراه با بیان این مطلب به خبرگزاری رها گفت که جنگ های اخیر که بین دو گروه ملا اختر محمد منصور و ملا رسول به راه افتاده ناشی از پشتیبانی مالی عرب های قطری  می باشد.

وی می گوید عرب های قطری در ولایت فراه حضور دارند و نبردهایی که بین دو گروه مختلف طالبان آغاز شده برگرفته از برنامه ریزی این اتباع خارجی است.

امینی همچنین علاوه کرد “این اتباع قطری جوانان را از ولسوالی های بکواه، پشترود و بالابلوک جلب و جذب می کنند تا ناامنی ها را در ولایت فراه افزایش دهند.”

خانم امینی تصریح کرد که جوانان فراهی بدلیل فقر اقتصادی و نبود اشتغال به طور ناخواسته، صحبت های این افراد را گوش داده و تحت کنترول این اتباع خارجی کار می کنند.

این عضو شورای ولایتی فراه علت اصلی این موضوع  را، جدا از بحث اقتصادی عدم سواد کافی عنوان می کند.

این نماینده مردم فراه می افزاید ۹۵ درصد از مردم این ۳ ولسوالی بی سواد هستند و این مسئله توانسته جوانان را به سوی این افراد بکشاند.

بانو امینی بیان می کند “با این توصیفات، جوانان ولایت فراه تنها دو راه پیش رو دارند، یا باید به صفوف طالبان مسلح بروند، یا باید به کشورهای همسایه همچون ایران مهاجر شوند.”

وی تصریح کرد که این موضوع را با مقامات بلند پایه دولتی مطرح کرده، اما نتیجه ای خوبی را تاکنون بدست نیاورده است.

خانم امینی می گوید پس از اینکه این موضوع را با مقامات مطرح نموده، مقامات با بیان این که ولایت فراه از جمله ولایت های امن کشور می باشد از واکنش مناسب سرباز زده اند.

امیرعلی فولادی- خبرگزاری رها

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا