اجتماعی

اتاق پیشه وران و دکانداران افغانستان نرخ تازه «نان» را تعیین کرد

اتحادیه خبازان شهر کابل زیر مجموعه اتاق پیشه وران و دکانداران افغانستان امروز (دوشنبه ۲۲ قوس) در اطلاعیه ای با توجه به کاهش بی سابقه ارزش پول افغانی در مقابل اسعار خارجی به ویژه دالر و به دنبال آن افزایش قیمت مواد غذایی و دیگر اقلام مصرفی، نرخ جدید فروش نان خوراکی را اعلام کرد.

براساس این اطلاعیه، قیمت هر عدد نان ۲۰۰ گرامی مبلغ ۱۵ افغانی و قیمت هر عدد نان ۲۷۰ گرامی ۲۰ افغانی تعیین شده است.

اتاق پیشه وران افزوده که اوزان نان ها براساس پخت پس از تنور مدار اعتبار است.

گفتنی است که طی چند روز اخیر ارزش پول افغانی در مقابل اسعار خارجی به ویژه دالر کاهش بی پیشینه ای داشته است، به طوری که روز گذشته هر دالر ۱۱۴ افغانی معامله شد، و امروز برای هر دالر تا ۱۳۰ افغانی معامله صورت گرفت.

طالبان روز گذشته سرای شهزاده در کابل و مارکت خراسان در هرات از جمله مراکز بزرگ تبادله ارز خارجی و حواله جات پولی را مسدود کرد.

نوشته های مشابه

۷ دیدگاه

 1. اگر این رغم پیشبره مردم تباح خادشود
  لطفن یکاری برای مردم دولت امارات اسلامی رسید گینمایت

 2. سلام بر خوانندگان عزیز : کسی نا راحت نشود ما ملتی داریم که دزدی ، حرام خوری ، وکندن جیب مردم به سود خویش از عادت های نا گسستنی مردم و تجار است ، لذا نان اگر به هر قیمتی شود باز هم نانوایان خدا ناترس همان ۱۰۰ گرام نان را ( ۲۰ افغانی ) میفروشند .
  هیچکس نه قادر است کنترل کند ، نه کسی کنترل کرده میتواند ….. و این کار سخت است .

  لذا پیشنهاد میشود که نان پخته ارزیابی کرده ، چند میشود با توجه به وضع مردم و کار مزد پخت نانوایان ( نا پخته را به وزن بفروش برسانید) فکر میکنم از این بهتر هیچ راهی برای تولید کننده و مصرف کننده وجود نداشته باشد …. زیاد خود را خسته کنترل نسازید ، خوب است مردم نان را به اندازه ، مطمئن از وزن و بی غم از چپاول نانوایی بدی آورند … و نان کیلویی باشد :
  وقتی نان ۲۰۰ کامی ( ۱۵ ) افغانی باشد .
  هر کیلو نان یعنی ۱۰۰۰ گرام ( ۷۵ ) میشود ، بدون درد سر و دغدغه کم و زیاد
  کنترل اضافی هم در سطح گسترده نخواسته و مشکل نیست مرده حق خود را طبق دلخواه خویش میگیرند و دعا میکنند .

 3. ھرچیز شود فقط ما مردم بیچارہ بد بخت تر میشویم
  بی کاری و بی چارہ گی وزمستان سرد خداوند رحم کند

 4. خدا لعنت کند رهبران مارا حرچه میکشیم ازدست اینها وآخندهای خود پرست هست که این همه بد بختی گرفتار شو دیم خداوند خودش رحم کند بحال مردم بیچاره ماهمه از مجبوری فرا ر می‌کنند اینها دنبال چوکی ومقام هستن

 5. درطول ۴۰سال به دربارخداونددعای خیر وصلح کردیم معلوم است که دعای۳۶میلون پیش خداجان قبول نمیشه پس هویدااست که نفس۳۶میلون مسلمان افغانستان چتل است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا