اقتصاد

اتاق تجارت هرات نشستی را تحت عنوان وحدت و همدلی اتحادیه ها برگزار کرد

رئیس و هیات رهبری اتاق تجارت و سرمایه ‌گذاری هرات روز گذشته (دوشنبه ١٨ دلو) در نشستی با رؤسا و معاونین اتحادیه ‌ها و برخی اعضای بورد مشورتی این اتاق، روی موضوعات مختلفی از جمله «اتحاد و همدلی» و ایجاد فضای سالم برای گسترش تجارت، دیدار کردند.

در این دیدار محمدیونس قاضی‌زاده، رئیس اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری ولایت هرات هدف از برگزاری این نشست را بررسی چالش‌ها فرا راه سکتور خصوصی و ایجاد هماهنگی بیشتر میان اعضای این سکتور بخاطر بهتر شدن وضعیت تجارت عنوان کرد.

وی افزود که در دو سال گذشته با وجود مشکلات فراوان و تحولات بزرگ، رهبری اتاق تجارت و سرمایه‌ گذاری هرات تلاش کرده تا روابط تجاری با کشورهای همسایه و جهان را گسترده ‌تر سازند.

او ادامه داد که در زمان بحران نیز رهبری این اتاق با مردم خود کمک و همیاری کرده است.

آقای قاضی‌ زاده همچنین گفت که تلاش رهبری اتاق تجارت و سرمایه ‌گذاری هرات این است تا اتحاد و همدلی را میان اعضای سکتور خصوصی بیشتر از گذشته بسازد تا در گسترش تجارت در کنار حکومت برای رفاه مردم تلاش بیشتر صورت گیرد.

در این نشست شماری از روسا و نمایندگان شرکت ها و اتحادیه های مختلف در این ولایت به شمول صرافان، شرکت های بارچالانی بین المللی افغانستان، صادرکنندگان، خدمات دارویی، زعفران کاران، آرد فروشان، شرکت های مصالح ساختمانی، پرورش دهندگان مرغ های گوشتی، مهندسان، واردکنندگان موترهای تیزرفتار، مواد غذایی و شوینده، تاجران جوان و اتحادیه مرغ داران ضمن استقبال و قدردانی از برگزاری این نشست، تاکید کردند که از امکانات موجود برای رفع مشکلات اساسی در یک فضای رقابتی سالم استفاده صورت بگیرد.

در پایان این نشست نیز فیصله گردید که با حضور رؤسا و معاونین اتحادیه‌ها یک بورد مشورتی ایجاد گردد و نیز یک کارت افتخاری برای اعضای بورد داده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا