اقتصاد

اتاق تجارت بین الملل دفتر نمایندگی خود را در کابل افتتاح می کند

دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه کشور در خبرنامه ای نوشت، اتاق تجارت بین الملل امروز سه شنبه ۵ اسد در دوصد و پنجمین نشست شورای جهانی خود که در ساوپالوی برزیل برگزار شد، تصمیم به افتتاح دفتر نمایندگی اش در کابل گرفته است.

گفتنی است که پس از این تصمیم، دفتر نمایندگی اتاق تجارت بین الملل در افغانستان با نام اتاق تجارت بین المللی افغانستان یا ICC Afghanistan یاد می شود.

وزارت امور خارجه در خبرنامه اش می نویسد، با گشایش این نمایندگی در کابل، همکاری ها در بخش خصوصی افغانستان با سایر اعضای این نهاد رونق می گیرد و باعث تقویت روابط تجاری افغانستان با سایر کشورهای جهانی می گردد.

اتاق تجارت بین الملل ضمن ارسال تبریکی به وزارت خارجه افغانستان در خصوص این تصمیم، آمادگی این نهاد را برای همکاری های بیشتر در خصوص بخش خصوصی اعلام کرده است.

لازم به ذکر است که اتاق تجارت بین المللی با ۶.۵ میلیون عضو از ۱۳۰ کشور، یکی از بزرگترین نهادهای تجارت بین المللی در جهان است. اعضای این نهاد متشکل از شرکت های بزرگ جهان، نهادهای کوچک و متوسط تجارتی، انجمن های تجارتی و اتاق های تجارت ساحوی از سراسر جهان میباشند. اهداف بنیادی اتاق تجارت بین المللی حمایت از رشد اقتصادی از طریق ترویج تجارت و سرمایه گذاری و تسهیل عرضه خدمات اقتصادی و کالاها در بازارهای جهانی میباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا