• انتشار: 18 ژوئن 2019
  • ساعت: 16:20
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 35192
پرینت

ابراهیم الکوزی: باید علیه حکومت غنی قیام کرد

ابراهیم الکوزی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری کشور، عملکرد محمداشرف غنی رییس جمهور را دیکتاتورانه خوانده می‌گوید که زمان قیام ملی علیه این حکومت فاسد فرار رسیده است.

ابراهیم الکوزی نامزد انتخابات ریاست جمهوری، امروزسه‌شنبه (۲۸ جوزا) در یک نشست خبری در کابل گفت:” خیانتی که اشرف غنی طی ۵ سال حکومتش در حق مردم افغانستان انجام داده، تاریخ این کشور نمونه آن را ندارد”.

وی با بیان اینکه آقای غنی فاقد اخلاق سیاسی است گفت:” کسی که با بی‌شرمی تمام ۵ سال قبل توسط وزیر خارجه امریکا زعامت امور را بدست گرفت حالا بعد از ختم دوره حکومت خود حاضر نیست که از قدرت کنار برود.”

به گزارش خبرگزاری جمهور آقای الکوزی ادامه کار آقای غنی بعد از اول جوزا را غیر قانونی خوانده افزود:” مقرری‌های غیر قانونی که در این روزها توسط اشرف غنی صورت می‌گیرد جز کمپاین انتخاباتی هدف دیگری در قبال ندارد.”

 این نامزد انتخابات ریاست جمهور تمام عملکرد آقای غنی بعد از اول جوزا را دیکتورانه توصیف کرده گفت:” اشرف غنی خیانتی که در ۵ سال حکومتش در حق مردم افغانستان کرده است تاریخ  این کشور نمونه آن را سراغ ندارد”.

آقای الکوزی بیان داشت که افزایش ناامنی‌ها و تلفات غیرنظامیان ناشی از بی‌کفایتی اشرف غنی در قبال سرنوشت مردم افغانستان می‌باشد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری از سازمان دهی انتخابات ریاست جمهوری سال روان به نفع تیم اشرف غنی ابراز نگرانی کرده گفت:” آقای غنی از حالا به فکر مهندسی کردن انتخابات به نفع خودش است.”

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که داکترعبدالله عبدالله شریک قدرت در حکومت آقای غنی نیز گاه گاهی از کمپاین قبل از وقت آقای غنی ابراز نگرانی کرده است.

رییس اجرایی حکومت دیروز در نشست شورای وزیران درباره رهایی زندانیان گروه طالبان از بند گفت:” رهایی زندانیان طالبان از زندان‌های کشور با حسن نیت صورت گرفته و نباید رنگ کمپاینی به خود بگیرد.”

ابراهیم الکوزی بیان داشت که اشرف غنی نه خواهان تامین صلح پایدار در افغانستان است نه هم میل دارد که انتخابات ریاست جمهوری به گونه شفاف برگزار شود.

وی با بیان اینکه آقای غنی به هیچ اصول سیاسی باورمند نیست گفت:” حالا زمان قیام ملی علیه آقای غنی به منظور کنار رفتن وی از قدرت و ایجاد حکومت سرپرستی فرا رسیده است.”

الکوزی درباره سفرهای رسمی آقای غنی نیز گفت:” دنیا باید بدانند که اشرف غنی بعد از اول جوزا مطابق قانون اساسی این کشور دیگر از مردم افغانستان نمایندگی کرده نمی‌تواند و تمام این سفرها غیرقانونی است.”

پیش از این، شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری از راه اندازی تظاهرات عمومی به منظور کنار رفتن آقای غنی از قدرت خبر داده بودند.

 ابراهیم الکوزی گفت:” شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری در حال رایزنی راه اندازی تظاهرات عمومی است و این تظاهرات در آینده نزدیک در سراسر کشور آغاز خواهد شد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.