• انتشار: 3 نوامبر 2019
  • ساعت: 17:14
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 39251
پرینت

ابراز نگرانی مجلس سنا از تأخیر در اعلام نتیجه انتخابات/ به نظر می رسد شرکت درملوک این بار همه کاره باشد

مجلس سنا ضمن ابراز نگرانی از تاخیر در نحوه اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری و نقش درملوک در روند شمارش آرا، تاکید کردند نباید تجربه انتخابات ۲۰۱۴ تکرار شود.

 سناتوران در نشست امروز یک‌شنبه (۱۲ عقرب) مجلس سنا با توجه به ضعف کمیسیون انتخابات در اعلام نتایج انتخابات تاکید کردند این‌بار شرکت درملوک تعین کننده سرنوشت سیاسی مردم افغانستان خواهد بود.

غیرت بهیر یکی از اعضای مجلس سنا با انتقاد از نقش شرکت درملوک در روند شمارش آرا و ضعف مدیریتی کمیسیون انتخابات در روند اعلام نتایج، بیان داشت: “مثل انتخابات ۲۰۱۴ که جان‌کری نتیجه انتخابات را اعلام کرد، قرائن نشان می‌دهد این‌بار شرکت درملوک نتایج انتخابات را اعلام خواهد کرد.”

کامل بیک حسینی دیگر عضو سنا نیز گفت: “وضعیت انتخابات ما و مردم را نگران ساخته و کمیسیون قوانین را نقض کرده و در داخل کمیسیون، کمیسیون دیگری را به نام درملوک ایجاد کرده که دیده می‌شود تصمیم گیرنده است.”

آقای حسینی همچنین گفت سفیر امریکا در کابل هر روز به کمیسیون انتخابات رفته و آجندای این کمیسیون را تعیین می‌کند؛ اما مردم افغانستان شدیداً با هرگونه دخالت در کمیسیون مخالف اند و امیدوار اند که کمیسیون هرچه عاجل نتیجه انتخابات را اعلام کند.

آصف صدیقی معاون دوم مجلس سنا نیز با اشاره به این که اعلام نتایج انتخابات نگران کننده است تأکید کرد کمیسیون انتخابات باید قاطعانه در مورد اعلام نتایج انتخابات تصمیم بگیرد.

آقای صدیقی هشدار داد اگر اعضای دو کمیسیون انتخاباتی نتوانند روند اعلام نتایج انتخابات را مدیریت کنند، سرنوشت آنان با سرنوشت اعضای پیشین این دو کمیسیون مواجه خواهند شد.

اعضای قبلی دو کمیسیون انتخابات نسبت مدیریت سوء و بحران در انتخابات سال گذشته پارلمانی به سارنوالی معرفی شدند و هم اکنون در زندان به سر می‌برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.